Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
14. BAŞKENTTE KASTAMONU GÜNLERİ BAŞLADI | KÜRE BÜLTEN

14. BAŞKENTTE KASTAMONU GÜNLERİ BAŞLADI

15.03.2018

985 Kişi Okumuş

0 Yorum

14. BAŞKENTTE KASTAMONU GÜNLERİ BAŞLADI

Bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Başkent’te Kastamonu Günleri dün kapılarını açtı ve Kastamonu’dan Ankara’ya gelen çok sayıda katılımcı dünden tezgah ve stantlarını hazır hale getirerek bugün saat 14.30’da yapılacak resmi açılış öncesi de hazırlıklarını tamamlamış oldu.
Resmi açılışa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve İl Kültür ve Turizm Bakanı Kastamonulu hemşehrimiz Prof Dr. Numan Kurtulmuş katılacak..

Bu yılki etkinliğin ana teması da Kastamonu’nun Türk Dünyası Başkenti olarak belirlendi.
Kastamonu Belediyesi himayelerinde ile Kastamonu Dernekler Federasyonu ( KASDERFED ) organizesinde gerçekleştirilecek olan Başkent’te Kastamonu günleri beş gün sürecek.
AKM dışı ve içerisi 2018 Türk Dünyası Başkenti Kastamonu’nun büyük logoları ile süslendi. Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı operasyonu ile ilgili de afişler AKM’de yer aldı. Bu yıl AKM etkinlik alanı önceki yıllara göre daha güzel hazırlanarak ziyaretçilerin de büyük ilgi ve dikkatini çekmeye başladı.
Hasan Şen
Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan ve dün de son düzenlemeleri yapılarak hazırlanılan 14. Başkentte Kastamonu Günleri hakkında açıklama yapan KASDERFED Başkanı Hasan Şen, 2018 yılında Türk Dünyası Başkenti seçilen Kastamonu’nun güzelliklerini ve değerlerini, cennet vatanımızın Başkenti Ankara’da bu yıl 14’üncüsünü düzenlediğimiz Başkent’te Kastamonu Günlerinin resmi açılışını da bugün yapacağız. Her yıl çıtasını daha da yükselterek Başkentte tanıtımını en iyi şekilde yapan Kastamonu hemşehrilerimiz, bu yıl da çok iddialı bir şekilde hazırlandılar. Kastamonu Valiliğimiz ve Kastamonu Belediye Başkanlığımız başta olmak üzere tüm ilçe Kaymakam ve Belediye Başkanlarımız, Kurumlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, İşadamı ve esnaflarımız ile çok sayıda hemşehrimizde Kastamonu Günleri’nin en iyi şekilde yapılabilmesi için gece gündüz demeden çalışmalarını yürüttüler. Yine KASDERFED Yönetimi ve üyeleri de üzerine düşeni en iyi şekilde yapmaya çalıştılar. Ben tüm emeği ve katkısı geçenleri ve hemşehrilerimi candan kutluyor ve teşekkür ediyorum dedi ve Başkentte Kastamonu Günlerine tüm Ankaralıları, Kastamonulu hemşehrilerini ve misafirleri davet ettiğini de söyledi.
Hasan Şen 14. Başkentte Kastamonu Günleri’de yüzde 100 yerli ve milli stantımızla hizmet vermeye başladık. Kastamonu Belediye Başkanımızın büyük destek ve katkılarıyla esnaflarımız ücretsiz olarak stantlarını açtılar ve Ankara’ya da taşındılar. Başkanımız ve diğer emeği katkısı geçenler katılımcıları ve esnaflarımızı Ankara’da yaşayan tüketiciler ve vatandaşlarla da buluşturdu. Belediyemiz bu konuda bir ilk model olarak bir ilke de imza atmış oldu ve Kastamonu etkinliklerinin daha da canlanması ve katılımının da artması bu şekilde gerçekleştirilmiş oldu. Bu yılda daha çok katılımın olmasını bekliyoruz. Ben bir kez daha emeği ve katkısı geçenlere KASDERFED ailesi olarak ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkentte Ankara Günlerine Atatürk Kültür Merkezi (AKM) kapalı alanında 120, AKM dışına kurulan iki gıda çadırına 120 ve etkinlik alanına da 6 Türkiye Cumhuriyetleri olan Türksoy, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan ve Türkmenistan otah çadırları kuruldu.

15 Mart 2018 Perşembe Programı,
14.30 Açılış Programı, Yer AKM etkinlik alanı
14.35 Kastamonu Belediyesi Halk Oyunları gösterisi
14.45 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
14.55 Protokol konuşmaları
17.00 Stantların gezilmesi ve ikramlar.
Haber ve Foto : Cengiz MUHZİROĞLU ve Sabahattin BÜYÜKORAL

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo