Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
Marazın Kahvesinin bilinmeyen hikâyesi kitap oldu. | KÜRE BÜLTEN

Marazın Kahvesinin bilinmeyen hikâyesi kitap oldu.

20.08.2017

1.080 Kişi Okumuş

0 Yorum

Marazın Kahvesinin bilinmeyen hikâyesi kitap oldu.

Marazın Kahvesinin bilinmeyen hikâyesi kitap oldu.

Haber : Muhammed Kömeçoğlu

Geriş Tepesi eteklerinde ve Karaca Mahallesinin kıyısında bulunan o keyif dolu manzaranın arkasında acılı bir hikâyesi ortaya çıkan Marazın Kahvesi bu ayın sonunda roman olarak karşımıza çıkacak.
Ali Bayram’ın İnebolu için bu zamana kadar yazdığı Kertik romanından sonra ikinci romanı Marazın Kahvesi romanında geçen hikâyesi; Bir ırgat olan Hasan Emmi’nin ölümden kaçarken İnebolu’ya kadar gelişi ile başlayan bir hikâye, İnebolu’da efsane ve türkülere konu olmuştu. Tarih sayfalarında bile yer almayan bir hikaye’ye sahip olan Marazın Kahvesi romanıyla şaşırmaya hazır olun.Mübadele döneminde buralardan göçüp giden Rumlardan Yorgi ve Miltiades Mavrommatis’in torunları bile bu hikâyelere bir şeyler katmış.Eleni isimli genç bir Rum kızının defalarca İnebolu’ya gelerek dedelerinin yaşadıkları yeri merak etmesi ve onların hikâyesini bu kitabın yazarına anlatmasıyla devam ediyor. İnebolu’da hala yitik hikâyelerin bulunduğuna değinen kitapta, bir o kadar da çok ilginç konular yer alıyor. Geriş Tepesi eteklerinde hala sırrını koruyan Yitik Kilise, Marazın Kahvesinin nasıl ve ne şekilde bu günlere geldiğini anlatıyor. İnebolu evlerinde gizli kalmış sırlar ile Geriş Tepesine mıh gibi ağaçlardan şekil verilmiş Haçın anlamını anlatıyor.
Ali Bayram tarafından kaleme alınan Marazın Kahvesi hikâyesi iki yılda uzun araştırmalar sonucunda tamamlanmış. Kitabın Lektörlüğünü yine İnebolu’lu olan Edebiyatçı Özlem Keskin üstlenmiş. Puslu Yayıncılık tarafından bu ayın 25’i gibi kitapevlerinde olacak Marazın Kahvesi romanı Ali Bayram’ın Kertik isimli romanında olduğu gibi çok tartışılacağı göze çarpıyor.Günümüze kadar on üç kitabı yayınlanan Ali Bayram birçok dizinin senaristliğini ve senarist danışmanlığını yapmaktadır.

Kitabın Arka Kapak yazısı şöyle diyor;
Geçmişten gelen efsanelerin aslında tarihin sayfalarında ne denli acımasızca yok edildiğine şahit olmak için Eleni’nin anlattıklarına kulak vermek için elinde tuttuğun Marazın Kahvesinin ilk sayfasına dokunmak yetiyor.Poyraaltı çeşmesinde her gece duyulan bir genç kızın yanık sesinde o türkünün anlamı neydi?Kalbiniz ile beyniniz bir hikâyenin fırtınasına çoktan kapıldı bile…Fark ettin mi?More;O pınarda her gece genç bir kızın söylediği türküyü kulaklarımla duyuyorum”

İlgili Terimler :

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo