Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
BÜRME KÖYÜNDEKİ CİNAYETİN YARGILANMASINA BAŞLANDI,İŞTE SANIKLARIN SAVUNMALARI | KÜRE BÜLTEN

BÜRME KÖYÜNDEKİ CİNAYETİN YARGILANMASINA BAŞLANDI,İŞTE SANIKLARIN SAVUNMALARI

06.12.2018

1.061 Kişi Okumuş

0 Yorum

BÜRME KÖYÜNDEKİ CİNAYETİN YARGILANMASINA BAŞLANDI,İŞTE SANIKLARIN SAVUNMALARI

Kastamonu’da geçtiğimiz  yıl Kasım ayında hırsızlık amacıyla Bürme köyünde girdikleri evde 5 kişiyi öldürerek yaktıkları iddiası ile tutuklu bulunan 3 sanık ile tutuksuz olarak yargılanan 1 sanığın yargılanmasına bugün Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı.
Erkan Kaş, Ersan Kaş ile kayınpederleri Ali Şahin ile olay sırasında kullanılan bir adet silahın sahibi olduğu iddia edilen ve tutuksuz yargılanan H. D.’nin yargılanmalarına Ağır Ceza Mahkemesinde bugün başlandı.
İşte Sanıkların ifadeleri:
Erkan Kaş: “Fazıl beyi olaydan 3-4 ay öncesinden tanıyorum. Bana elinde 4 tane hayvan olduğunu söyledi. Bende o hayvanları almak için köye gittim. Kamyonu yukarı çektik. 4 tane inek için 17 bin TL’ye pazarlık ettik. Ev yakma veya cinayetle işimiz olmadı. Olayın olduğunu daha sonra duyduk. Kayınpederim Ali Şahin biz köye gittiğimizde yanımızda değildi. O gece o yoktu. Kardeşim Ersan Kaş ile 28 Kasım gece saat 22.00 gibi evden çıkarak köye gittik. Fazıl abi kapı önündeydi. Ahırda bulunan ineklere baktık. İnekleri kamyona yükleyerek köyden ayrıldık.. Mecbur kaldık. Ben o gün doğruları söylemediğimden dolayı pişmanım. O zaman baskıdan dolayı öyle ifade verdik. Biz oradayken Beyaz Transit Minibüs vardı. Biz ordan ayrıldıktan sonra ne oldu bilemem. Yemin ediyorum,3 çocuğum var biz böyle bir olayı yapmadık. Cinayetle hiçbir alakamız yok. Saat 22.00 gibi köye gidip gece 03.00 gibi köyden ayrıldık. 4 hayvan aldık köyden. 2 hayvanı taşırken kaçırdığımız için köyden geç ayrıldık. Kuranı Kerim çarpsın olayla alakamız yok. Kayınpederimiz o gece bizle değildi suçu günahı yok. Geçmişte Daday ilçesi civarında meydana gelen hayvan hırsızlığı olayları da bize yıkıldı. Bizim hiçbir suçumuz yok”
Ersan Kaş’: “Ben o gün işten çıktıktan sonra eve gittim. Abim bana bir köyden hayvan alınacağını söyledi. Abimin ehliyeti olmadığı için kamyoneti ben sürdüm. Köye yakın yerde kamyonette 3 saat bekledim. Ben dışarı çıkmadım. Ben kamyonette silah sesi duymadım. Bana Jandarma siz yaptınız, yaktınız dediler. Eşime de o gece hayvan satış olaylarına kızdığı için Erkan ile defineye gidiyoruz dedi. Kayınpederim o gece bizle yoktu ama neden öyle ifade verdi anlayamadım. Biz baskı altında ifade verdik. 1 aylık evliyim ben neden böyle bir şey yapayım.Ben bildiğim herşeyi, anlattım. Kendimi neden yakayım” dedi.
Ali Şahin: “Olayın olduğu gece evdeydim. Kimseyi görmedim. Komşular vardı.Bana Erkan ve Ersan’ın gözaltına alınmasından 4 gün sonra Jandarmadan telefon geldi. Sonra beni de aldılar. Olayla hiçbir alakam yok. Karakolda çok baskı gördük. Ben şuurumu kaybettim. 1,5 ay hücrede yattım. Kendimi tanıyamaz hale geldim” dedi.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme