CİDE GENÇLİK FESTİVALİ’NDE EN İYİ KARİYER ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ ORHAN KILIÇ OLDU

21.08.2017

472 Kişi Okumuş

0 Yorum

CİDE GENÇLİK FESTİVALİ’NDE EN İYİ KARİYER ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ ORHAN KILIÇ OLDU

Cide Kültür-Sanaat ve Gençlik Festivali kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde Sayın Orhan Kılıç, Türk Sineması’nın en iyi kariyer ve başarı ödülünün sahibi oldu.

Berlin Yüksek Sanatlar Akademisi oyunculuk bölümünden mezun olan sanatçı , Almanya’da 2 yıl kadar oyunculuk yaptı , farklı dizilerde rol almıştı.

2006-2007 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan Sağır Oda dizisinde Aras Dağlı karakteriyle başrol üstlenmiş ve geniş bir kitle tarafından  tanındı.

Oyuncu Zehirli Sarmaşık , Aşk Bir Hayal , Derdest , Dalga Kıran , Elveda Rumeli ,Sağır Oda , Kara Kutu, Pinhan , Gaffar  Okan gibi pek çok film ve dizilerde  oyunculuk başarısını göstererek  halkın büyük sevgisini kazandı. Oyuncu, Rol aldığı ilk tiyatro oyunuyla ise en iyi erkek oyuncu ödülü kazandı. Ayrıca şiir ve şarkı okumayı çok seven Orhan Kılıç, bu alanlarda da konser ve projelerde yer aldı. Şimdi de Kastamonu Halkı adına  Cide Kültür – Sanat ve Gençlik  festivali Başarı Ödülleri Töreni’nde Sayın Orhan Kılıç, Türk Sineması’nın en iyi kariyer ve başarı ödülüne layık görüldü.

Orhan Kılıç’ın Cide Halkı’nı selamlama ve teşekkür konuşmasını içeren vtr alanda bulunan binlerce seyirciye izlettirildi.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.