CİDE SAHİLİ PIRIL PIRIL,HERKES EL ELE VERDİ

05.06.2018

996 Kişi Okumuş

0 Yorum

CİDE SAHİLİ PIRIL PIRIL,HERKES EL ELE  VERDİ

5. Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, Cide’de park ve sahiller temizlendi.

Cide Çiçekder Derneği önderliğinde, Cide Belediyesi ve Cide İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” dolayısıyla Cide ilçe merkezinde, park ve sahillerinde çevre temizliği yapıldı. İŞKUR çalışanları ve Cide’li öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı çevre temizliğinde özellikle Cide sahilleri ve parkları taranarak çöpleri toplandı.

Çiçekder tarafından çevre temizliğine katılanlara şapka dağıtılırken, Cide Belediyesi ise çöp poşeti dağıtımı yaptı.

 

Çevre temizliğine Cide Belediyesi AK Parti Encümeni Mevlüt Çelik, Cide İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Yüksel Güçerdem ile bazı okul müdürleri de katıldı.

 

Çevre duyarlığıyla tanınan Yüksel Güçerdem, Cide Belediyesine yaklaşan sezon yoğunluğu için ilçedeki çevre temizliğine gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

İlçe ve sahilleri sadece çevre gününde değil her zaman temiz tutulmasının altını çizen Güçerdem; “5 Haziran Dünya Çevre Günü Dolayısıyla özellikle 13 kilometrelik ilçe sahilimizde ve parklarda çevre temizliği etkinliğine katıldık. Cide Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla sahillerimizi ve parklarımızı temiz bulduk. Belediyemizce yaklaşan sezon öncesi her yeri temizlemiş olarak gördük. Cide Belediyesine bu anlamda teşekkür ederiz. İnsanlar olarak bizlerde duyarlı olmalıyız, Cide ve güzellikleri hepimizin ortak değeri. Özellikle yaz sezonunda çevre temizliği konusunda ilçemizde sorunlar olabiliyor, bu konuda herkese bir görev düşüyor. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.