CİDE TÜRKAN ŞORAY EN İYİ KADIN OYUNCU SEÇİLDİ

21.08.2017

517 Kişi Okumuş

0 Yorum

CİDE TÜRKAN ŞORAY EN İYİ KADIN OYUNCU SEÇİLDİ

Cide Kültür-Sanaat ve Gençlik Festivali kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde Türk sinemasının gelmiş geçmiş en güzel ve en büyük oyuncularından biri olan Türkan Şoray ,  yaşam boyu başarı ve Türk Sinema Tarihi’nin en iyi kadın oyuncusu seçildi.

Kariyeri boyunca hep zirvede kalmayı başardı . Bir çok sinema filminde başrol oynadı . Antalya altın portakal film festivalinde en iyi kadın oyuncu ödül’ü ve bir çok ödül’ün sahibi oldu . Uluslararası İstanbul Film Festivali , Sinema onur ödülü ve üniversite , gazete gibi saygın kuruluşlarının düzenlediği ödül törenlerinde defalarca en iyi kadın oyuncu ödülünü almaya hak kazandı.

İç ve dış güzelliği, naifliği ve sevgi dolu davranışlarıyla, sosyal sorumluluk projelerinde sanatçı duyarlılığını her daim koruyarak gönüllerimizin vazgeçilmez sultanı oldu.

Şimdi de Kastamonu Halkı adına  Cide Kültür – Sanat ve Gençlik  festivali Başarı Ödülleri Töreni’nde Yeşilçam’ın sultanı , TÜRKAN ŞORAY , yaşam boyu başarı ve Türk Sinema Tarihinin en iyi kadın oyuncusu seçildi.

Sağlık sorunları sebebiyle programa katılamayan Türkan Şoray Cide Halkına teşekkür videosu çekip gönderdi. Video, festival alanında binlerce Cideli’ye izlettirildi. Video dakikalarca alkışlandı.

Törende Türkan Şoray’ın rol aldığı unutulmaz filmlerden kareler izlettirildi.

Cide Kaymakamı İbrahim Civelek ödülü, Türkan Şoray’ı temsilen katılan Benjamin Kaya’ya takdim etti.

Cide Kaymakamı İbrahim Civelek, Türkan Hanımın bütün ülkede olduğu gibi Cide’de de çok sevildiğini söyleyerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.