Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
CİDE'DE BABA OCAĞINA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ | KÜRE BÜLTEN

CİDE’DE BABA OCAĞINA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

09.06.2018

1.210 Kişi Okumuş

0 Yorum

CİDE’DE BABA OCAĞINA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Cide Çayyaka’lı hemşehrimiz Piyade Jandarma Er Şevki Eren Yatkındağ, hain terör örgütü üyeleri tarafından kahpece kurulan pusu ile şehit edildi.

Bingöl’ün Yedisu İlçesi Kabayel Karakolunda çöp dökmeye giderken hain terör saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Jandarma Er Şevki Eren Yatkındağ’ın ailesine iftarın ardından şahadet haberi verildi.

Kastamonu’nun Cide ilçesinde Çayyaka Köyünde ikamet eden ve komşularına iftara giden Baba Ahmet Yatkındağ ile anne Zehra Yatkındağ’a oğullarının şahadet haberini sağlık ekipleri eşliğinde Cide Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş ve Cide İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Fatih Türkmen verdi.

Oğlunun şahadet haberini alan Baba Ahmet Yatkındağ, “İftar saatinde arkadaş aradı beni, başın sağ olsun dediler. Annesi Zehra ve ben ilk aradıklarında çok kötü olduk ama benim oğlum vatanı için şehit oldu. Vatanımız sağ olsun” dedi.

Şahadet haberinin verilmesinin üzerine J. Er Şevki Eren Yatkındağ’ın baba ocağına Türk Bayrağı asıldı. Şehit Babası Ahmet Yatkındağ, evde taziyeleri kabul etti. Şehit evini Cide Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Metin Özbek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş da ziyaret etti.

Öte yandan Şehit Piyade Jandarma Er Şevki Eren Yatkındağ’ın cenazesi, sabah saat 08.30’da Bingöl’de yapılacak askeri törenin ardından Kastamonu’ya uçakla getirilecek. Kastamonu Havalimanından da helikoptere konulacak olan şehidin cenazesi, Cide’nin Soğuksu Mevkiine iniş yapacak. Burada protokol ve vatandaşlar tarafından karşılanacak olan şehit cenazesi, öğle namazına müteakip Çayyaka Köyü Camisinde kılınacak olan cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedilecek.

Cenazeye, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın da katılması bekleniyor.

 

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme