Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
FIRTINADAN KAÇAN GEMİLER LİMANA SIĞINDI | KÜRE BÜLTEN

FIRTINADAN KAÇAN GEMİLER LİMANA SIĞINDI

30.11.2018

313 Kişi Okumuş

0 Yorum

FIRTINADAN KAÇAN GEMİLER LİMANA SIĞINDI

İnebolu’da Denizde etkili olan fırtına nedeniyle kıyıda 6 yaklaşık  metreyi bulan dalgalar oluştu,Fırtına ve dalga sebebiyle tekneler limana sığınırken, açıkta bekleyen gemiler beşik gibi sallandı.

Karadeniz’de saatte 56 kilometre hızla esen poyraz fırtınası sonucu ilçemiz sahilinde 6 metreyi bulan dalgalar oluştu. Sahillere dalgalar vururken, dalgakıranları aşan dalgalar iç bölgelere kadar girdi.  Batı Karadeniz Bölgesi’ndeki fırtına İnebolu sularında deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Meydana gelen şiddetli fırtına sebebiyle Karadeniz’de seyir halinde olan ve İnebolu açıklarında bulunan yük gemileri ilçemiz limana sığındı. Balık sezonu sebebiyle denize açılan tekneler fırtına ve yağmur sebebiyle zor anlar yaşadılar.

Kuzey ve Kuzey Doğu yönünden sert esen rüzgarlar nedeniyle oluşan dalgalarda yol almakta zorlanan gemiler, İnebolu limanına demirlemek zorunda kaldı.

Hava şartlarının kötü olduğu için İnebolu limanına sığındıklarını belirten Yücel Aynacı şunları dile getirdi : ‘’Şuan da denizde poyraz  olduğu denize açılamıyoruz, havalar tekrar’dan  düzeldiğinde  denize açılacağız,balık sezonu bereketli geçiyor, palamut sezonu çok bereketli geçti, şimdi de  hamsi sezonun  bereketli geçeğini ümit ediyoruz.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme