Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
GENEL EMİR GELDİ, DÜĞÜNLERDE SİLAH ATAN YANDI | KÜRE BÜLTEN

GENEL EMİR GELDİ, DÜĞÜNLERDE SİLAH ATAN YANDI

02.11.2018

732 Kişi Okumuş

0 Yorum

GENEL EMİR GELDİ, DÜĞÜNLERDE SİLAH ATAN YANDI

VALİ Yaşar Karadeniz, İçişleri Bakanlığı’nın “maganda” kurşunlarının tarihe karışması için ilan ettiği talimat doğrultusunda, “Genel Emir” yayımladı.
Vali Karadeniz, düğün, nişan, eğlence ve benzeri organizasyonlar sırasında, ateşli silahla havaya ve çevreye ateş edilmemesinin önem arz ettiğini belirterek, “Aksine davranan kişiler hakkında, durumlarına uyan adli veya idari işlemler derhal tesis edilecektir.” dedi.

“Genel Emir” başlığıyla yayımlanan açıklamada, ülke genelinde bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi organizasyonlar sırasında meskun mahallerde ateşli silahlarla havaya ateş açılması nedeniyle, yaralama ve ölüm olaylarının meydana geldiği, bazı organizasyonlarda kamu görevlileri tarafından da ateşli silah ile havaya ateş açıldığı belirtildi.

Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için söz konusu organizasyonlarda silah kullanılmasını yasaklandığı bildirilen açıklamada, havaya ateş açılmasının önlenmesi, bu çerçeve de yaralama ve ölüm gibi istenmeyen olaylara meydan verilmemesi için tedbir alınmasının önemli olduğu ifade edildi.

Kamu personelinin, katıldığı organizasyonlarda silahı ile havaya ateş açtığının tespit edildiği durumlarda ilgili kamu personeli hakkında derhal disiplin işlemlerine başlanılacak, bu kamu görevlileri hakkında idari para cezası uygulanıp uygulanmadığı hususuna soruşturma esnasında özellikle dikkat edilecektir.

Aksine davranan kişiler hakkında durumlarına uyan adli veya idari işlemler derhal tesis edilecektir.” şeklinde belirtildi.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo