Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
GSM ŞİRKETİ O BORCU SİLDİ… | KÜRE BÜLTEN

GSM ŞİRKETİ O BORCU SİLDİ…

11.02.2018

1.045 Kişi Okumuş

0 Yorum

GSM ŞİRKETİ O BORCU SİLDİ…

Kastamonu’da 2015 yılında geçirdiği bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden kadına, ölümünden 7 ay sonra GSM şirketince ‘borcunuz var’ diye icra takibi başlatılmıştı. Haberimiz üzerine GSM şirketi, icraya verdiği ölmüş kadının borçlarını sildiğini açıkladı.

Kastamonu’da 7 Şubat 2015 yılında hayatını kaybeden Zerrin Yavuz’un telefon hattı, annesinin vefatı üzerine tek varisi 15 yaşındaki oğlu tarafından kapatılmak istendi. GSM şirketi, yaşı küçük diye Zerrin Yavuz’un oğlunu muhatap almayarak telefon hattını kapatmadı. Bunun üzerine Zerrin Yavuz’un evli kız kardeşi Berrin Aslan, GSM şirketi ile görüşerek yasal belgeleri sundu ve hattın kapatılmasını istedi. GSM şirketi, yasal olarak vasisi olmadığı gerekçesiyle Berrin Aslan’ın da evraklarını işleme almadı. Aile, buna rağmen kapatılamayan telefon hattının Ocak-Şubat ve Mart aylarına ait faturalarını ödedi. GSM şirketi, Zerrin Yavuz’un ölümünün üzerinden 4 ay sonra telefon hattını kendiliğinden kapatarak yasal takip başlattı. GSM şirketi, hattı kapatmak için muhatap almadığı aileyi, bu sefer borcun tahsil edilmesi için 7 ay sonra icra takibi başlatıldığına dair telefona mesaj gönderdi. Aile, bu borcu itiraz ederek 3,5 yıldır faturaların ödendiğini ispatlamaya çalışıyor.

“GSM şirketi, ölmüş kadını ‘borcu var’ diye 7 ay sonra icraya verdi” konulu gazetemizde çıkan haber üzerine GSM şirketi, aile ile irtibata geçerek borçların silindiğini ve yasal takiplerle icra takibinin de kaldırıldığını belirtti.

Yaklaşık 3,5 yıldır çözüm arayan aile, gazetemiz haberi üzerine sorunlarının çözüldüğünü açıkladı.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme