Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
HANÖNÜ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAKOÇ'TAN EĞİTİME DESTEK ÇAĞRISI, | KÜRE BÜLTEN

HANÖNÜ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAKOÇ’TAN EĞİTİME DESTEK ÇAĞRISI,

08.01.2019

232 Kişi Okumuş

0 Yorum

HANÖNÜ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAKOÇ’TAN EĞİTİME DESTEK ÇAĞRISI,

Cumhuriyet Halk Partisi Hanönü Belediye Başkan Adayı Yılmaz Karakoç, seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Karakoç, İstanbul’da düzenlenen Eğitime Destek Gecesi’nde yaptığı konuşmada belediye başkanlığını kazanması halinde 20 öğrenciye burs vereceğini, seçimi kazanamasa bile kendi imkanları ile en az iki öğrencinin eğitim masraflarını karşılayacağını kaydetti.

Hanönü Dernekler Federasyonu Üsküdar Gençlik Merkezi’nde eğitime destek gecesi düzenledi. Düzenlenen gecede konuşan Hanönü Belediye Başkan Adayı Yılmaz Karakoç, hiçbir ayrım yapmadan 20 öğrenciye burs vereceğini açıkladı.

Hanönü Dernekler Federasyonunun yeni yönetimin çalışmalara çok hayırlı bir yerden başladığını kaydeden CHP Hanönü Belediye Başkan Adayı Yılmaz Karakoç, eğitim projesinin çok büyük destek aldığını kaydetti.

Kur’an-ı Kerim’in ‘Oku’ ayeti ile başladığını ifade eden Yılmaz Karakoç: “Ondan sonra bana bir harf öğretenin kulu, kölesi olurum diye devam ediyor. Ve her şeyden önemlisi okumuş, aydın kesim bu ülkeyi çağdaş, laik, demokrat bir hale getirecek. Ve refah seviyemiz diğer batılı ülkeler gibi o seviyelere çıkacak. Eğitim çok önemli dolayısıyla eğitime verdiğimiz katkı da önemli. Ama bu kalabalıkta ben gereken desteğin alındığında inanmıyorum. Neden inanmıyorum? Şimdi bu dönem yarım dönem. Yarım dönemde öğrencilere 100’er lira verirsiniz. Bu bir şekilde bu gecenin biletleriyle zaten tamamlanmış. Zaten önemli olan 2019, 2020 öğretim yılına yani yarım dönemi zaten yapacaklar. Ama önemli olan 2019, 2020 eğitim ve öğretim yılı. Bu öğretim yılının iki dönem olduğunu düşünürsek Ankara, Kastamonu Derneği, Kastamonu Hanönü Derneği dolayısıyla bunu sürekli veriyordu. Bu arkadaşlarda burada demek ki biz iki sezonda dörder aydan sekiz ay burs vereceğiz” dedi.

“OKUMUŞ İNSANLARIN FERASETİNE İNANIYORUM”

Bir öğrencinin maliyetinin bir aileye yaklaşık bin liraya mal olduğunu kaydeden Karakoç: “Bin lira gibi bir rakamı eğer bir kişi bir öğrenciye verirse biz bunu altı veya sekize bölerek öğrencilerimize paylaştırabiliriz. Masaları şöyle bir dolaşsak bir yılda bin lirayı çok rahatlıkla verebilecek ve bu hayrı yapabilecek kapasitede yapacak birçok arkadaşımız var.  Öğrenciye burada burs sözü alabiliriz. Bu konuda özellikle herkesin duyarlı olması, herkesin gereğini yapması gerekiyor. Burada olmamızın bir anlamı olsun. Somut, net bir şeyler olsun. Ben okumuş insanların ferasetine inanan bir insanım. Yani bu memleket kurtulacaksa okunuşların elinde özellikle bizim gibi geri kalmış yoksul kesimin çocukları daha dürüst olur daha azimli olur. Ve daha açık olur. Yeter ki biz destek olalım” diye konuştu.

“SAĞDAN SOLDAN DESTEKLE HANÖNÜLÜ ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLMASINI İSTİYORUM”

Hanönü’nde belediye başkanlığı için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Karakoç: “31 Mart’ta eğer Allah bana nasip ederse bir şehirde beş tane ilkokul öğrencisine, beş tane orta okul öğrencisine, beş tane lise öğrencisine beş tane de üniversite öğrencisine bir şekilde ama belediye kaynaklarından ama benim kendi organizasyonumla diğer yerlerde bulduğu en az 20 öğrenciye burs sözü veriyorum. Bunun verirken ben bunu yaparım diyorum. Ama olur da bana nasip olmazsa kime nasip olacaksa buradan da o nasip olan arkadaşa en azından bu konuda en azından yirmi tane öğrenciye belediye öncülüğünde, belediye kaynağından gerekse kendi organizasyonuyla sağdan soldan destekle Hanönülü öğrencilere yardımcı olmasını istiyorum. Ben bunun sözünü veriyorum” açıklamasında bulundu.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme