Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
İLÇESİNİN GERİ BIRAKILDIĞINI SAVUNAN MECLİS ÜYESİ AK PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ | KÜRE BÜLTEN

İLÇESİNİN GERİ BIRAKILDIĞINI SAVUNAN MECLİS ÜYESİ AK PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ

07.09.2018

4.314 Kişi Okumuş

0 Yorum

İLÇESİNİN GERİ BIRAKILDIĞINI SAVUNAN MECLİS ÜYESİ AK PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ

AK Parti İl Genel Meclisi Doğanyurt Üyesi Hüseyin Yavuz 2013 yılından beri ilçesine yol başta olmak üzere verilen hiçbir sözün yerine getirilmediğini ifade ederek kurucusu olduğu partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İl Genel Meclisi’nde beklenmeyen bir istifa daha yaşandı. Ramazan ayı öncesinde Taşköprü İl Genel Meclisi Üyesi partisinden istifa eden Osman İnce’nin ardından Doğanyurt İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Yavuz’da 2002 yılında Doğanyurt İlçe Kurucu Başkanı olduğu AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

Hüseyin Yavuz istifa gerekçesinde 2003 yılından 2018 yılına kadar geçen süreç içerisinde ilçesine verilen başta olmak üzere diğer yatırımların bir tülü gerçekleşmemesini, bürokrasinin siyasetin üzerine çıkması olarak gösterdi.

AK Parti’de yaptığı 17 yıllık siyasi hayatı boyunca hiçbir zaman menfaat ilişkisi içerisine girmediğini, her zaman ilçesinin sorunlarını çözmek maksadıyla hareket ettiğini, ilçesinin sorunlarına çözüm yolu getirme noktasında gayret gösterirken her defasında bürokratik engellere takıldığını kaydeden Hüseyin Yavuz, Doğanyurt’un kaderine terk edilme anlayışını tasvip etmelerinin kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

“HİÇBİR ZAMAN ÇIKAR VE MENFAAT İLİŞKİSİ GÖZETMEDİM”

2002 yılında AK Parti’nin Doğanyurt İlçe kurucuları arasında yer aldığını hatırlatan İl Genel Meclisi Doğanyurt Üyesi Hüseyin Yavuz: “2004 yılında İl Genel Meclisi üyesi seçildim. 2014-2016 yılları arasında hem meclis üyeliği hem de ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum. Siyaseti birlik ve beraberlik algısı içerisinde çalışmalarımızı sürdürdük. 2002 yılında bu partinin kuruluşunda yer aldığımda benimle çok alay edildi. Ama hiçbir zaman söylenen sözlere itibar etmedim. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak ilk seçimlerde 3’üncü parti konumuna geldik. Sonrasında gerçekleşen seçimlerde ilçemde partimiz 1’inci oldu. Partim içinde çalışırken hiçbir zaman çıkar ve menfaat ilişkisi gözetmedim. Toplum ile birlik ve beraberlik içinde siyaset yaptım. Kimsenin çıkarlarını gözetmedim. 17 yıllık siyaset hayatımda asla menfaatim için girişimim olmadı. Haklının, adaletin yanında oldum. İlçemde gerçek hakkedilen hizmet neyse onu yaptım” dedi.

“SÜREKLİ OYALANIYORUZ”

Vali Erdoğan Bektaş dönemi olan 2013 yılında performans planı hazırlandığını, hazırlanan performans planında köy yollarının yapımı için programa alındığını anımsatan Yavuz: “Doğanyurt’ta 72 km’lik bir yol programa girdi. Yolun 34 km’si 2014 yılında ihaleye verildi. Çalışmalar başladı ama müteahhit devam edemedi. 2014 yılından bu tarafa her dönem bu yolu dile getirmemize rağmen bizi 2018 yılına kadar oyaladılar. Daha sonra 2018 yılında bu yolun 13 km’si stabilize, 3 km BSK yapacaklarını söylediler. Sıcak asfalt için keşif bedeli ihaleye çıkıldı ama ihaleye hiçbir kimse girmedi. Müteahhitlere sorduğumuzda mevcut keşif bedeli ile bu yolun yapılamayacağını belirttiler. Bunun üzerine beton yol yapılması için ihaleye çıktık. Fakat bizim ilçemizde beton yok. Betonun 30 km ya da 50 km uzaktan gelmesi lazım. Sonuçta buradan bir şey elde edemedik. Bundan dolayı herkes bayramda bayram yaptı, ben zehir yaptım” diye konuştu.

“KENDİ KADERİNE BIRAKILMIŞ BİR İLÇE DURUMUNA DÜŞTÜK”

Yol konusunda 4 sene boyunca sürekli oyalandıklarını belirten Yavuz: “Sıcak asfalt yoldan çıktık beton yola döndük. Daha sonra yapılan açıklamada, keşif bedelinin dışına çıkıldığı için yolun yapılamayacağı söylendi. Bu dalga geçmektir. Gözden ırak olan, gönülden de ırak oluyor. Kendi kaderine bırakılmış bir ilçe durumuna düştük. Bizde insanız, bizimde yaşama hakkımız var. 2013 yılında programa alınan yolların hepsi asfalt oldu. Fakat benim yolum daha stabilize değil. Buralarda AK Parti’ye yüzde 85 oy çıkan yerler. Fakat Kastamonu’nun siyaseti bürokratın çok çok altında kalmış. Kastamonu siyasetini bürokrat dizayn ediyor. Bu nedenle partimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo