Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
KASTAMONU'NUN EKONOMİK YAPISI MASAYA YATIRILDI | KÜRE BÜLTEN

KASTAMONU’NUN EKONOMİK YAPISI MASAYA YATIRILDI

10.04.2018

506 Kişi Okumuş

0 Yorum

KASTAMONU’NUN EKONOMİK YAPISI MASAYA YATIRILDI

Kastamonu İl Ekonomi Kurulu toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgi gösterdiği toplantıda TUİK tarafından 2017 yılı verileri masaya yatırıldı. Vali Karadeniz ortaya çıkan rakamların arttırılması için herkesin kafa yorması gerektiğini söyledi.

 

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2017 yılı Kastamonu’nun ekonomik göstergeleri raporu Ekonomi Kurulu’nda masaya yatırıldı. Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Kastamonu’nun 2018 yılı ekonomik verilerinin olumlu yönde arttırılmasına yönelik yapılacak çalışmalarda daha etkin ve verimli şekilde yapılması için her iş kolu için komisyon kurulması, kurulacak olan komisyonun konusu ile ilgili ayrıntılı rapor hazırlaması talebinde bulunuldu.

Yapılan toplantılarda verim almanın, genel çerçeveleri kavramanın, ayrıntılardan yeni hizmetler üretmenin herkesin temel hedefi olması gerektiğine dikkat çeken Vali Yaşar Karadeniz, açıklanan ekonomik verilerin şu anki Kastamonu fotoğrafının ortaya konulması açısından oldukça faydalı olacağını kaydetti.

“SEKTÖREL KOMİSYONLAR OLUŞTURULACAK”

Açıklanan verilerdeki rakamların olumlu yönde arttırılması için herkesin kafa yormasını isteyen Vali Karadeniz: “Burada kem kamuya, hem sivil toplum kuruluşlarına hem de vatandaşlara büyük görevler düşüyor. Birçok kamu kuruluşunu da o hedefe yürüyecek şekilde örgütlememiz gerekiyor. Çerçeveyi bir bütün olarak düşünürsek, toplantının verimli geçeceğini düşünüyorum. Ekonomik verilerin daha sağlıklı analizinin yapılması için ulaştırma, eğitim, sanayi bölgeleri, ahşap, ormancılık, maden, inşaat, turizm, ticaret, tarım ve hayvancılık alanlarında komisyonları oluşturalım. Her komisyon kendi sektörü ile ilgili çalışmalar yapsın. Bu çalışmalar üzerinden bu toplantıları yürütelim. Aldığımız istatistik verileri arttırmak için eminim güzel fikirler ortaya çıkacaktır. O fikirleri çalışacak farklı çalışma grupları oluşturursak, daha iyi yol alacağımızı düşünüyorum” dedi.

“HİZMET SEKTÖRÜ DÜZELTİLMELİ”

Kastamonu’nun Türk Dünyası Kültür Başkenti olmasıyla nedeniyle iktisadi alanda bir artış yaşadığını ifade eden Belediye Başkan Vekili Eşref Can, yaşanan artışın artarak devam edeceğini umduklarını söyledi. Eşref Can, Kastamonu’da sadece hizmet sektöründe sıkıntı yaşandığını, hizmet sektörünün geliştirilmesi için eğitimlerin arttırılması gerektiğinin altını çizdi.

“ATABEYGAZİ MARKASIYLA 3 TANE SANAYİ ÜRÜNÜ ÜRETİLECEK”

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise ellerinden gelen katkıyı vermeye, bilgilerinin paylaşmaya hazır olduklarını aktardı. Rektör Aydın: “Son yıllarda Kastamonu’da ekonomi iyiye gidiyor. Biz bunu Kastamonu’da her alanda hissediyoruz. Bizimde derdimiz Kastamonu’nun her alanda kendini göstermesidir. Bu sene Atabeygazi markasıyla 3 tane sanayi ürünü üreteceğiz. Şu ana kadar 8 tane patentimiz yatırıma hazır bir şekilde bekliyor” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo