Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
KASTAMONU'NUN SÜTÜ PAKSÜT'TEN | KÜRE BÜLTEN

KASTAMONU’NUN SÜTÜ PAKSÜT’TEN

30.11.2017

718 Kişi Okumuş

0 Yorum

KASTAMONU’NUN SÜTÜ PAKSÜT’TEN

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlıklarının işbirliğiyle hayata geçirilen  ‘Okul Sütü’ projesi kapsamında süt ihalesi gerçekleştirildi. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan okul sütü ihalesinde en düşük teklifi Paksüt verdi.

2017 – 2018 eğitim öğretim yılının ikinci yarısının okul sütü ihalesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Türkiye’nin 4 kısma ayrıldığı ihalede, en düşük teklifi, birinci kısım için 35 milyon 176 bin 222,54 lira ile Yörükoğlu Süt, ikinci kısım için 57 milyon 329 bin 173,44 lira ile Pınar Süt-Dimes ortaklığı verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim döneminde, haftada üç gün yaklaşık 32 bin bağımsız anaokulu, ana sınıfı ve ilkokulda okuyan 6 milyon öğrenciye haftada 3 gün dağıtılmak üzere gerçekleştirilen 200 mililitre sadeyağlı 254 milyon 368 bin 800 kutu UHT okul sütü alımı ihalesi “pazarlık usulü” ile Bakanlıkta yapıldı.

İhalede, söz konusu şirketlerin zarflarının incelenmesi ve teknik bir sorun bulunmamasının ardından teklifler açıklandı.

İhalede Marmara ve Karadeniz illerinden oluşan 88 milyon 367 bin 34 kutu süt alımını içeren üçüncü kısım için de en düşük teklif 0,69 lira birim fiyatı ve toplam 60 milyon 973 bin 253,46 lira ile Paksüt’ten geldi.

KASTAMONU 3’ÜNCÜ KISIMDA

İhale kapsamında 200 mililitrelik paketler halinde süt alımı yapılacak iller ve miktarları şöyle: “1’inci kısım;  Ağrı, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak, 2. Kısım; Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, K.Maraş, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat, 3.kısım: Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çorum, Düzce Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova, 4.kısım Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin, Osmaniye illerinden oluştu.

Okul Sütü Programı kapsamında yaklaşık 32 bin bağımsız anaokulu, anasınıfı ve ilkokulda 6 milyon öğrenciye, pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde, haftada 3 gün süreyle 200 ml sade, yağlı UHT içme sütü dağıtımı amaçlanıyor. Süt dağıtımları 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi olan 5 Şubat’ta başlayacak. Bakanlık okul sütü programı ile öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmayı,  yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini sağlamayı amaçlıyor.

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo