Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
KOPAN KULAK 3 SAAT SÜREN BİR OPERASYONLA YERİNE DİKİLDİ | KÜRE BÜLTEN

KOPAN KULAK 3 SAAT SÜREN BİR OPERASYONLA YERİNE DİKİLDİ

12.12.2018

1.360 Kişi Okumuş

0 Yorum

KOPAN KULAK 3 SAAT SÜREN BİR OPERASYONLA YERİNE DİKİLDİ

Kastamonu Devlet Hastanesinde Plastik Cerrahinin Prensi olarak bakılan Op. Dr. Yasin Öztürk, çalıştığı iş yerinde bekçi kangal köpeği tarafından ısırılıp kulağı kopan hastaya 3 saat süren bir operasyonla kulağını yerine dikti. Kastamonu da ilk kez yapılan başarılı operasyon aynı zamanda tıp literatürüne geçmiş oldu.

“KULAĞINI KANGAL KOPARTTI CERRAH YERİNE DİKTİ”

-Kastamonu Seydiler İlçesinde çalıştığı işyerinde uğradığı köpek saldırısı sonrası, sağ kulağı kopan yerel ve ulusal basında da haber olarak yer alan 39 yaşındaki Hamdi Aydın’ın kopan kulağı, sayısız yaptığı başarılı operasyonlarla dikkat çeken KDH’nin plastik cerrahideki yeni prensi olarak konuşulan Op. Dr. Yasin Öztürk, köpek ısırması sonucu sağ kulağı kopan hastanın 3 saat süren başarılı bir operasyonla kulağını yerine dikti.

Kastamonu Seydiler İlçesinde 4 yıldır fabrika işçisi olarak çalışmakta olan 39 yaşındaki Hamdi Aydın, akşam saatlerinde işyerinde kangal cinsi bekçi köpeğinin saldırısına uğradı. Köpek saldırısı sonrası sağ kulağı kopan ve yüzü parçalanan Hamdi Aydın, 10 gün önce Kastamonu Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu. Acilde ilk müdahalesi yapılan Hamdi Aydın kopan sağ kulağının tekrar yerine dikilmesi amacıyla Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Yasin Öztürk tarafından acil olarak hemen ameliyata alındı. 3 saatlik başarılı bir operasyonla sağ kulağı yerine dikilen Hamdi Aydın’ın kulağı, ameliyat sonrası kritik 10 günü atlatıldığını söyleyen Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yasin Öztürk, Hamdi Aydın’a yapılan başarılı operasyon hakkında şu bilgileri verdi:

“TIP LİTERATÖRÜNE GEÇTİ”

“Bugüne kadar bu olay gibi tıp literatürüne geçen başarılı kulak replantasyonu operasyon sayısı oldukça azdır. Bunun sebebi ise kulakta bulunan damarların çok ince, küçük ve hassas olmasıdır. Ameliyat sonrası, 10 gün süreyle yerine dikilen sağ kulağına biriken oksijensiz kirli kan düzenli olarak hastamızın kulağından çekildi. Bu süreç içinde hastamızın kulağında beklediğimiz yeni damarlar oluşmaya başladı. Kulakta gereken bütün damarlar yaptığımız başarılı operasyonla yeniden oluştu. Hastamız şuan yerine dikilen kulağında belli belirsiz izler dışında renk ve görünüm olarak tamamen normal sağlıklı bir kulağa kavuşturduğumuz için ekip olarak çok mutluyuz.

“İLERİ MERKEZLERE GİTMEYE GEREK KALMAZ”

Devlet hastanelerinde başta cerrahi mikroskop ve mikro cerrahi ekipman olmak üzere gerekli imkanlar sağlandığı takdirde artık bu tür mikrocerrahi gerektiren operasyonların plastik cerrahlar tarafından Kastamonu gibi perifer illerde de ileri merkezlere gidilmeden gönül rahatlığı içinde yapılabileceğini söyleyebilirim. Henüz daha ben bu güzel şehre geleli 5 ay oldu. Beş ayda ileri merkezlere sevk yapmadan 500 ameliyat yaparak hastalarımızı sağlıklarına kavuşturarak evlerine uğurlayıp dualarını aldık.”

Köpek saldırısı sonucunda kulağı kopan ve başarılı bir operasyon sonucu tekrar kopan kulağına kavuşan Hamdi Aydın ise duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“AMELİYAT SONRASI UYANDIĞIMDA KULAĞIMI YERİNDE GÖRÜNCE İNANAMADIM”

Kopan kulağı yerine dikilen 39 yaşındaki Hamdi Aydın, ameliyat sonrası uyandığında kulağını yerinde görünce çok mutlu olduğunu söyleyen Hamdi Aydın da düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Hastaneye gelir gelmez beni acilen ameliyata aldılar. Değerli doktorum kopan kulağımın çok parçalanmış olduğunu, bu tür parçalı kopmuş kulakların tutma ihtimalinin düşük olduğunu fakat yine de ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ve kulağıma bir şans verip yerine dikeceklerini belirtti. Artık kulağımdan umudumu kesmiştim, uyandığımda kopan kulağımın yerinde olduğunu görünce inanamadım. Kulağımın kurtulmasında emeği geçen başta değerli doktorum Op. Dr. Yasin Öztürk olmak üzere tüm operasyon ekibine, hastane yönetimine ve Kastamonu Devlet Hastanesi plastik cerrahi kliniğine çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.(Haber Servisi)

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo