Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
KÜRE FESTİVALİ FİNALİNDE MUSTAFA CECELİ SAHNE ALDI      | KÜRE BÜLTEN

KÜRE FESTİVALİ FİNALİNDE MUSTAFA CECELİ SAHNE ALDI     

02.07.2018

900 Kişi Okumuş

0 Yorum

KÜRE FESTİVALİ FİNALİNDE MUSTAFA CECELİ SAHNE ALDI     

Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Küre Belediye Başkanlığı organizesinde Küre’de 3 gün devam eden 6. Geleneksel Küre Kilim Festivali büyük katılım, coşku, eğlence ile birlikte final akşamında da festival alanında ünlü sanatçı Mustafa Ceceli sahne alarak 2 saatte 30 şarkı seslendirdi. Ceceli sık sık sahneden inerek hayranlarının yanına gitti, onlarla tokalaştı.  Ceceli öncesi de sürpriz sanatçılar sahne alarak şarkılarını seslendirdiler.

Festival boyunca da İnebolulu Kemaneci Murat ve Davul Zurna ekibi de festivale gelenlere güzel anlar yaşattılar.

Festival alanı yanına kurulan dev eğlence platformun da çocuklar gönüllerince eğlendiler, platforma çıkarak saatlerce eğlencenin tadını çıkarttılar.

Küreli esnaflar da festival alanına açtıkları stantlarında yiyecek, içecek, oyuncak ve diğerlerini satarak bütçelerine ekonomik katkı sağladılar. Stantlarda Küre yöresi doğal yiyecek ve gıda ürünleri yer aldı.

 

Bu yıl ilk yapılan festival olma özelliği de taşıyan Küre festivalinde üç gün içinde Turgay Özçelik, Serdar, Dilek Karaaslan, Deniz Erdoğmuş ve Fevzi Ufuktan, Cengiz Çelik, Burak, Gökhan, İbocan, Safiye Soyman ve finalde de Mustafa Ceceli olmak üzere 11 sanatçı sahne aldı. Cumartesi akşamı Safiye Soyman ile sahneye çıkacak olan Faik Öztürk ise sahneye çıkmak için hazırlanırken rahatsızlaştı ve Küre Devlet Hastanesine kaldırılarak sabaha kadar da hastanede kaldı. Pazar günü ise ambulans helikopterle İstanbul’a gönderildi. Faik Öztürk’ün yerine Safiye Soyman bir saat daha fazla sahnede kalmak zorunda kaldı.

Festival finalinde sahne alan Ceceli sonrasında da havai fişek gösterisi yapıldı. Mustafa Ceceli’ye Başkan Aydınlı Küre ile özdeşleşen ve adına da festival yapılan Küre Kiliminden hediye etti.

 

Günal Genç

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu  As Başkanı Günal Genç’de festivalde Başkan kamil Aydınlı’ya günün anısına Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu  adına plaket takdim etti. Genç, “Küre’de güzel bir festival programını gerçekleştiren Kamil Aydınlı’ya, emeği ve katkısı geçenlere de teşekkür etti.

 

Mustafa Ceceli

Büyük bir performans sergileyen, Küreli olan Orkestracı ve ünlü perküsyon sanatçısı Orkestra Şefi Gencer Savaş’a ve Küre halkına da jest yapan ünlü sanatçı Mustafa Ceceli şunları söyledi, Bugün Küre’ye seçkin, alanında uzman orkestra ve müzik grubumuzla birlikte geldik. Müzik grubumuzda Küre’li hemşehriniz Gencer Savaş’da var. Şimdi Küre’ye ayrıcalık yapmayınca da olmaz. Sizler için söyleyeceğim müzik repertuarımı da çoğalttım. Ortam güzel, kalabalık güzel, Küreliler güzel, misafirperver ve çok cana yakınlar. Küre cennet gibi bir şehir, temiz ve doğal havası bizi de çarptı. Güzel ve şirin bir kasabada yaşadığınız için sizleri kutluyorum, sizler çok şanslısınız” dedi ve gösterilen yakın ilgi ve alaka içinde teşekkür etti.

 

Gencer Savaş

Renkli kişiliğiyle, sahip olduğu birbirinden farklı müzik tarzlarıyla, kendi bandosunu kuran, aynı zamanda Mustafa Ceceli Orkestrası’nda çalan, hemşehrileri Küreliler için tüm performansını sergileyen, iki saat boyunca sahnede ve alanda tur atarak marifetlerini de gösteren ünlü orkestracı ve perküsyon sanatçısı Gencer Savaş, “Annem Küreli, bende sizin hemşerinizim. Bu yüzden de çok mutlu, sevinçli ve duyguluyum. Sanatçı arkadaşımız da güzel bir performans sergiledi. Çok sayıda güzel şarkı ve eserini de Küreli hemşehrilerim için söyledi. Küreli olmaktan dolayı da büyük gurur duyuyorum. Küre gidilecek denilince canı gönülden ve severek geldim. Sanatçı arkadaşımız Ceceli’ye ve diğer müzik grubundaki arkadaşlarıma ve çok yakın ilgi ve alaka gösteren Küreli hemşehrilerime de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kilim Festivali son akşamı programına Küre Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, Kastamonu Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Atseven, İl Turizm Müdürü Mehmet İshak, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kaçar, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu  As Başkanı Günal Genç, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Kastamonu İl Temsilcisi Bünyamin Berberoğlu, Daire Müdürleri, STK temsilcileri, Partililer başta olmak üzere çok sayıda çevre ilçe ve ilden gelenler katıldı.

Kamil Aydınlı

Kapanışta konuşan Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, İlçemizde üç gün boyunca gurbettekiler ile Küre halkını bir araya getirmek, birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak, Küre ile özdeşleşen ilçenin meşhur Küre Kilimini tanıtmak için bu yıl 6. Geleneksel Küre Kilim Festivali’mizi başarılı ve sorunsuz bir şekilde yaptık. Festivalimize gerek çevre ilçelerden ve gerekse de çevre illerimizden gurbetten çok sayıda gelenimiz oldu. Düzenlediğimiz festival ile tüm katılımcılarımızda güzel ve heyecanlı anlar yaşadılar, küçük büyük herkes de gönüllerince eğlenerek streslerini de atma imkânı buldular. Bizde Belediye Başkanlığı olarak, kaymakamlığımız ve tüm kurumlarımızla, valiliğimizin ve yine sponsorlarımızın da katkılarıyla güzel bir organizasyonu gerçekleştirdik. Festivalimizin yapılmasında emeği ve katkısı geçen, festivalimize katılan tüm herkese de Belediye başkanlığımız ve Küre halkı adına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Haber ve Fotoğraflar : Cengiz MUHZİROĞLU –  Muhammed KÖMEÇOĞLU

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo