Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
KÜRE'DE GELENEKSEL PİLAV ŞÖLENİ | KÜRE BÜLTEN

KÜRE’DE GELENEKSEL PİLAV ŞÖLENİ

06.06.2019

384 Kişi Okumuş

0 Yorum

KÜRE’DE GELENEKSEL PİLAV ŞÖLENİ

Ramazan Bayramında Küre Ersizlerdere, Ersizler, Karadonu, Uzunöz, İkizciler, Çatak başta olmak üzere bayramlaşma etkinliği yapıldı.

Bu yıl yine Ersizlerdere, Ersizler, Karadonu, Uzunöz köylerinde her sene yapılan pilav şöleni de renk kattı.

Çok sayıda vatandaş ve gurbetten gelenler etkinliklere katılarak bayramlaşma törenine de iştirak etti.

Gurbetten dokuz günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar bayram nedeniyle köylerine, ilçelerine ve memleketlerine gelerek hasretlik giderdi, sohbet ederek eski günlerini de yad ettiler.
Bayramlaşma ve Pilav Şölenine Belediye Başkanı Salih Turan, Partililer, İGM Üyeleri, Kurum, Kuruluş Müdürleri ve çalışanları, STK Başkan ve Yöneticileri, Muhtarlar, Küreliler ve çok sayıda gurbetten gelenler katıldı.

Ersizlerdere Köyü Muhtarı Bülent Ertürk ve Ersizler Köyü Muhtarı Nihat Kaya yaptıkları ortak açıklamasında, “Köylerimiz Ramazan ve Kurban Bayramlarında geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz Bayramlaşma ve Pilav Şölenine büyük katılım gerçekleşiyor. Gelen konuklarımızı hem bayrama ve hem de köylerimize renk katıyorlar. Bu sayede birlik ve beraberlik içinde kaynaşma oluyor, yeni nesil de birbirleri ile tanışma ve kaynaşma fırsatı da buluyor. Bizim başlattığımız örnek geleneği diğer köylerimizin bazılar da yapmaya başladı. Gurbettekiler ata topraklarına gelip evlerinde kalıyor, eski gelenek ve ananeleri de bu sayede yaşatıyorlar. Bizde yapılan bu etkinlikler sayesinde çok kişiyi birbirleri ile buluşturuyoruz. Katılımcılara usta aşçılarımızın hazırladığı etli pilav ve tatlılardan da ikram ediyoruz. Bayramlaşma ve Pilav Şölenimize katılan tüm herkese, katkı ve desteği olanlara da çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Bayramlaşma ve Pilav Şöleni olan yerlere kurulan seyyar tezgâh sahipleri de bayramın ve etkinliklerin nimetinden yararlanarak alışveriş yapıyorlar, küçük çocukları da sattıkları oyuncak, yiyecek içecek ve diğer gıda satışları ile de sevindiriyorlar.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo