Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
KÜRE'YE UMUT DOLU ZİYARET | KÜRE BÜLTEN

KÜRE’YE UMUT DOLU ZİYARET

21.06.2018

780 Kişi Okumuş

0 Yorum

KÜRE’YE UMUT DOLU  ZİYARET

Küre Ersizlerdere  Ekoturizm Derneği Başkanı Mustafa Çağır’ın daveti üzerine  merkezi İngiltere’de bulunan  BSST The  Black  Sea Susinable  Rural Tourizm Temsilcileri  Richard Shepard ve Natiliya Tkachenko ve Dünya Doğayı Koruma  Vakfı  Doğa Koruma Direktörü Sedat Kalem Küre’yi  ve Ersizlerdere’yi ziyaret ettiler.

BSST The  Black  Sea Susinable  Rural Tourizm  dünya genelinde kırsal turizm, eko turizm alanlarında ağ  oluşturma ve orginazasyon düzenleme noktasında araştırma yapan gerekli standartların oluşturulması için çalışmalar yürüten temsilcileri Küreyle  ilgili olarak ta  Küre’lilerin büyük  bir hazineye sahip olduğunu bir program dahilinde bu potansiyeli en aktif şekilde değerlendirebileceklerini ifade ettiler. Gösterilen ilgiden ve alakadan memnun kalan temsilciler
Küre Dağlarına ismini veren ilçeyi Küre’yi tanımak güzeldi ifadesini kullandılar.

(WWF) Dünya Doğayı Koruma Vakfı Doğa Koruma Direktörü Sedat Kalem çok güzel ve çok özel bir bölge ; sahip olduğu değerler açısından koruyarak ve temiz tutarak yörenizde eko turizmi geliştirebilirsiniz dedi. Büyük bir azimle mücadele eden bir dernek temsilcisi ve yöneticisi olan Mustafa Çağır ve ekibini  gördük. Ayrıca Ersizlerdere Kanyonunu çok temiz olduğunu gördüm. Çok beğendim ekoturizm ve insanlık açısından mutluluk veren bir durum”. dedi.

Doğa Koruma Diröktörü Sedat Kalem ayrıca Ersizlerdere’lilerin doğaya karşı olan özen ve temizlik hususundaki hassasiyet göstermesi kırsal turizmin ve ekoturizmin geliştirilmesi adına en önemli veridir dedi.

Küre Ersizlerdere Ekoturizm Derneği Başkanı Mustafa Çağır ziyaret bizim için çok önemli idi. Artık tüm bölgemizde bulunan yerel işletmelerin ekoturizm ve kırsal turizm açısından yerelde kalkınma için birbirleriyle entegre olabilmesi şart olduğunu ifade etti.Herkes bir destinasyonun parçası olduğunu unutmamalı ve yapılan hataların herkesi olumsuz etkileyeceğini belirtti.Küre’nin çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu biz biliyoruz. 8 yıldır gece gündüz demeden memleketimizin kalkınması için mücadele ediyoruz.Uluslar arası bir boyutta kırsal turizm ve ekoturizm ile ilgili bir ağa dahil olmak bize çok büyük avantajlar sağlayacaktır.

Mustafa Çağır kurulacak bu uluslar arası ağ sayesinde standartlarımızın yükselmesi ve kalite açısından marka değerinin oluşturulması  ,yeni pazarlara açılma ,tanıtım gibi konularda Kürenin eli güçlenecektir. Bizler büyük bir vizyon ve misyonla geleceğin turizm modeli olan ekoturizmin gelişmesi için gerekli olan altyapıyı oluşturuyoruz. Yürütülen faaliyetlerde yakalanan başarının en somut göstergesidir  dedi.Bizlere desteğini esirgemeyen Gülsen KIRBAŞ’a  ve tüm büyüklerimize  teşekkür ediyoruz  diyerek sözlerini tamamladı.

 

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme