Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
KUZKA'DAN 'GELECEĞİ BİRLİKTE PLANLAYALIM' TOPLANTISI | KÜRE BÜLTEN

KUZKA’DAN ‘GELECEĞİ BİRLİKTE PLANLAYALIM’ TOPLANTISI

14.02.2018

284 Kişi Okumuş

0 Yorum

KUZKA’DAN ‘GELECEĞİ BİRLİKTE PLANLAYALIM’ TOPLANTISI

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) koordinasyonunda kamu ve özel kesim kuruluşları, üniversiteler ile sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı 11’inci Kalkınma Planı ‘Geleceği Birlikte Planlayalım’ toplantısı gerçekleştirildi.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından kamu ve özel kesim kuruluşları, üniversiteler ile sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı 11’inci Kalkınma Planı çerçevesinde “Geleceği Birlikte Planlayalım” toplantısı gerçekleştirildi.

Mimar Vedat Tek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 11’inci Kalkınma Planı için kalkınma bakanlığının toplumun tüm kesimlerin görüşlerinin alındığı toplantıda Kastamonu’nun önümüzdeki yakın dönem planları ele alındı.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Koordinatörü Serkan Doğru, yaptığı açıklamada Kalkınma Bakanlığı aracılığıyla belirlenen planları, yapılacak oylama ile ihtiyaçların belirleneceğini söyledi.

Masa başı çalışmaların yanında alt sektördeki komisyonların da çalıştığını ifade eden Serkan Doğru: “Planlar son aşamasına gelmiş durumuna geldi. Teknik alanlarla ilgili metinler oluşturuldu. Vatandaşlarımızın yerel düzeydi görüşlerine alarak toplantıları yapıyoruz.  26 kalkınma ajansının koordinasyonuyla tüm Türkiye’de yapılmaya başladı. Her ilde geniş  katılımlı toplantılar yapılıyor. Gençlere, kadınlara yönelik toplantılar gerçekleştiriliyor. Yapılacak oylamada ilk soru Türkiye’nin kalkınma önceliklerinin neler olduğudur. 17 alt tedbirler oylanacak. Oylamada sadece Kastamonu değil, tüm Türkiye baz alınıyor” dedi.

Türkiye’nin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyan 11. Kalkınma Planı için Kalkınma Bakanlığı’nın toplumun tüm kesimlerinin görüşlerini almak için başlattığı anket çalışması sonucunda ortaya çıkacak beklentiler On Birinci Kalkınma Planına yansıtılacak. Yerel paydaşlar, kadınlar, gençler ve doğrudan vatandaşlar Türkiye’nin kalkınmasıyla ilgili stratejilerin belirlenip uygulanmasında daha fazla pay sahibi olabilecek.

Ankette,  vatandaşların görüşüne açılan maddeler; demokrasi, adalet, güvenlik, kamu hizmet sunumu ve yönetişim, eğitim, sağlık, gelir dağılımı, istihdam, ekonomik istikrar, teknolojiye dayalı yenilikçi ve rekabetçi üretim, bilgi ve iletişim teknolojileri, tarım ve kırsal kalkınma, ulaştırma, enerji, çevre, turizm, bölgesel gelişme, kentsel yaşam, uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesinden oluştu.

Ankette demokrasi, adalet, güvenlik birinci, eğitim ikinci, sağlık üçüncü olurken turizm ise sonuncu oldu.

 

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme