Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
MESLEKTEN İHRAÇ 6 ÖĞRETMENDEN 5'İ BERAAT ETTİ | KÜRE BÜLTEN

MESLEKTEN İHRAÇ 6 ÖĞRETMENDEN 5’İ BERAAT ETTİ

01.12.2018

604 Kişi Okumuş

0 Yorum

MESLEKTEN İHRAÇ 6 ÖĞRETMENDEN 5’İ BERAAT ETTİ

“Silahlı terör örgütüne üye oldukları” iddiasıyla yargılanan meslekten ihraç edilen 6 öğretmenden 5’inin beraati kararlaştırıldı, birinin dosyası ise ayrıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 6 öğretmenden 5’inin beraatine karar verildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, “silahlı terör örgütü üyesi oldukları” iddiasıyla tutuksuz yargılanan ve meslekten ihraç edilen öğretmenler Adem T, Y.K, R.E, Z.T, O.Y. ile N.D. katıldı.

Adem T, savunmasında, örgütle bir bağının bulunmadığını öne sürdü.

Kapatılan Aktif Eğitim-Sen’e kılık kıyafet özgürlüğü için üye olduğunu belirten Adem T, “Muhafazakar bir sendika olduğu için üye oldum. Tosya Eğitim Derneğine de sosyal faaliyetlere katılmak için üye oldum. Herhangi bir etkinliğe katılmadım.” dedi.

Y.K. de Aktif Eğitim-Sen’in, FETÖ ile bağlantılı olduğunu bilmediğini savundu.

Z.T. ise FETÖ ile bağlantısını öğrendikten sonra sendikadan istifa ettiğini ileri sürdü.

Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını iddia ederek, beraat talebinde bulundu.

Y.K, R.E, Z.T, O.Y. ile N.D’ninberaatine karar veren mahkeme heyeti, Adem T’nin dosyasını ise ayırarak duruşmayı erteledi.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme