Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ | KÜRE BÜLTEN

MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24.05.2018

598 Kişi Okumuş

0 Yorum

MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda Kastamonu Valiliği tarafından her ay organize edilen ‘Muhtarlar Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz başkanlığında Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıya Belediye Başkanvekili Eşref Can, kurum temsilcileri ile merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlar Toplantısında konuşan Belediye Başkanvekili Eşref Can, “Her geçen gün bakıyorum muhtarlarımızın sayısında ciddi bir azalma görülüyor. Mutlaka köylerimizin ve mahallelerimizin sorunları vardır. Her zaman Kastamonu’nun emrindeyiz. Muhtarlarımızın sorunları varsa onları dinleyip çözmeye çalışıyoruz. Bu bizim görevimiz” dedi.

COZUROĞLU’NDAN AYDINLATMA TALEBİ

Mahallesinde 2016 yılında yeni bir sokağın trafiğe açıldığını ifade eden Beyçelebi Mahalle Muhtarı Rıfat Cozuroğlu, ancak bu sokağın aydınlatmasının hala yapılmadığını kaydetti.

Aydınlatma konusunda çözüm beklediklerini söyleyen Cozuroğlu, “2016 yılı sonu sonunda mahallemizde bir sokak tamamen trafiğe açıldı. Maalesef geçen süre zarfında aydınlatmam yapılmadı. Burada oturan vatandaşlarımız kendi imkanları ile aydınlatmasını yaptı. Net olarak bir cevap alamıyoruz. Buranın aydınlatmasının yapılması için programa alındığı söyleniyor. Çağın çok gerisinden gidiyoruz. Bu sokağın aydınlatması yapılırsa çok memnun oluruz” diye konuştu.

“HAVALİMANININ AKINTI SULARI KÖYÜMÜZÜN İÇERİSİNE GELİŞİGÜZEL BIRAKILIYOR”

Merkez Keremli Köyü Muhtarı İlyas Memeoğlu da, Kastamonu Havalimanı’nın açılmasının ardından müteahhit firma tarafından akıntı sularının köy içerisine gelişi güzel bırakıldığını belirtti.

Akıntı sularının oluşturduğu erozyon nedeni ile arazilerin ortasında 3-4 metre derinliğinde hendeklerin oluştuğunu, bu hendeklerinde insan ve hayvan sağlığı açısından tehlike arz ettiğine dikkat çeken İlyas Memeoğlu, şöyle konuştu: “Kastamonu Havalimanı’nın hizmete açılmasından sonra müteahhit tarafından akıntı sularının köyümüze gelişigüzel bırakılmasından dolayı köyümüz su altında kaldı. Köy içerisinde 3-4 metre derinliğinde hendekler oluştu. Buralara insan veya hayvan düşse çıkamaz. Devlet Su İşleri’ne müracaat ettim 2-3 sene içerisinde yapılamaz dediler. Köylümüz bu noktada büyük tehlike yaşıyor. Bu konu ile ilgili olarak herkese başvurdum. Net bir cevap alamadım. Yumuşak bir zemin var. Ağaçlar göçtü. Araziler bölündü”

Konu ile ilgili olarak söz alan Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Müdürü Gökhan Gündoğan ise, şunları kaydetti: “Orada en az bir kilometrelik alanda çok tehlikeli durumda heyelanlara sebep oluyor. Kastamonu İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni oraya kuracağız. Çok ince bir işçilik yapmak gerekiyor orada. Onun için muhtarımdan rica ediyorum. İki yıl sabredecek. Yatırım programımız çok kısıtlı şuanda. Burada yaşanan sıkıntıların farkındayız. Makine çalışmasına uygun bir yer değil. Yürünmeyecek derecede dik bir vadi. Menfezler, köprüler yani şehir içinde alt yapı çalışması yapar gibi çok ince bir iş yapmak gerekiyor. Su arazileri yarmış durumda. Çok zor bir iş”

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme