Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
''MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA, GELECEĞİ KARARTMA'' | KÜRE BÜLTEN

‘’MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA, GELECEĞİ KARARTMA’’

11.01.2019

395 Kişi Okumuş

0 Yorum

‘’MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA, GELECEĞİ KARARTMA’’

İçişleri Bakanlığı tarafından; düğün, nişan ve benzeri organizasyonlarda ateşli silahlarla havaya ateş açılmasının engellenmesi için valiliklere gönderilen genelgede, toplumsal farkındalık oluşturmak ve uygulamada birliği sağlamak amacıyla genel emir çıkarma talimatı verildi.

Bu tip organizasyonlarda davetli olarak bile bulunan kolluk görevlileri, silahla havaya ateş edilmesine müdahalede bulunmazlarsa haklarında soruşturma açılacak. Silahı ile havaya ateş açan kamu personeli hakkında ise disiplin işlemi yapılacak. Muhtarlar, bölgelerinde havaya ateş açıldığını öğrendikleri anda kolluk birimlerine ihbarda bulunma yükümlülüklerini yerine getirecek.

Organizasyon sahipleri tarafından açık alanlarda yapılacak kutlamalarda havaya ateş açılmaması/silah kullanılmamasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan “Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma” yazılı afişler, davetlilerin görebileceği şeklide alanlara asılacak.

Düğün Fotoğrafçılarından  ‘Mutluluğu kurşun sıkma’ uygulamasına destek verdi. Düğünlerde silah atma yasağına en çok fotoğrafçılar sevindi.

“KADIN VE ÇOCKLAR KAÇIYOR”

Düğünlerde silah atıldığında kadın ve çocukların tamamına yakının kaçarak düğün yerini terk ettiğini ifade eden Düğün Fotoğrafçısı Engin Salcı, “Biz davetli olarak değil, çalışmak için düğüne gidiyoruz. Terk etme lüksümüz de yok. O yüzden silahların gölgesinde çalışmak zorunda kalıyoruz. Buna bir son verilmesi gerekiyor.” diye konuştu. 

‘’SÖZLEŞME HAZIRLAYACAKLAR’’

Bundan böyle silah atılan düğünlere çekime gitmeme ve çekim yaptıkları düğünlerde silah atıldığı takdirde çekimi yarıda kesme kararı alan fotoğrafçılar, bir sözleşme hazırlayacaklarını, bu sözleşmede düğünde silah atılmayacağını taahhüt etmeyen düğün sahibinin düğününe gitmeyeceklerini açıkladı. 

‘’Kameralar İncelenecek’’

Düğünlerde davetli misafirler tarafından silah atıldığında şikayet edildiğinde ilçe emniyet ve Jandarma  ekipleri  tarafından kamera kayıtlarının incelemeye alınacağını belirten Düğün Fotoğrafçısı Muhittin Baysal, silah atıldığında göz göre göre  çekmediğimizde ise  biz fotoğrafçılara cezai işlem uygulanacağını ifade etti.

‘’ Muhtarlara Afiş Dağıtıldı’’

Muhtarlara da görev alanlarında  düğün  gibi etkinliklerin yapıldığı  yerlere düğünlerde silah kullanılması için üzerinde “’Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma ” ifadeleri bulunan uyarıcı afişler dağıtıldı.

Ayrıca; Genelgeyle, kutlamalarda havaya ateş açılması sonucu yaşanan üzücü olayların önüne geçilmesi hedefleniyor.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme