Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
PUZZLE | KÜRE BÜLTEN

PUZZLE

12.12.2017

632 Kişi Okumuş

0 Yorum

PUZZLE

PUZZLE 

Kastamonusporumuz  bizi  üzmeye devam ediyor.  Bu hafta İzmir deplasmanın da, imkansızlıklar içinde ligde mücadele eden, ligin alt sırlarındaki takımlardan Bucaspor a 3-1 mağlup olduk.

Ligin kadro değeri olarak en pahalı takımısınız ama, futbol adına doğruları sahaya yansıtamazsanız, ligin en vasat takımlarına bile mağlup olursunuz.

YAPBOZ OYUNUNA ZAMANIMIZ YOK 

Kemal Kılıç hocamızın ayağının tozuyla çıktığı Buca maçında neden bu skorla karşılaştık ? İnanın şaşkınlık içindeyim.  Bugün ilk şaşkınlığım, maça çıkan ilk 11’i gördüğüm de oldu. Belli ki,  Kemal hoca  bir arayış içinde. Ama hocam bizim ne Puzzle oynamaya ne de lig de macera aramaya zamanımız yok. Çünkü, lig de yeterince geride kaldık.  İlk 11’e baktığınız da, Faruk ve Erkan stopere geçmiş. Orta saha da sadece ön libero vasfında,  Savaş Taga var. Haftalardır formsuz olan Ömercan Sokullu ve ofansif oyuncu  Muhamed Haşim Çoban ilk 11 de.  Ofansif anlamda tam beş oyuncu var sahada.  Orta saha yok gibi. Takım defansif ve ofansif blok olarak ikiye bölünmüş sanki. Maç öncesi bu ilk 11’ i gördüğüm de orta saha da topu nasıl tutacağımızı düşündüm ve eyvahhh dedim .

Halbuki takım orta saha yönünden o kadar zengin bir kadroya sahip ki, varlık içinde adeta yokluk çekiyoruz.  Kadroda, Savaş Tağa, Ali Can Karadağ, Faruk Öcal, Çağrı Bülbül gibi isimler varken, zorunluluklar hariç başka arayışlarda olmak, maceralıktan başka bir şey değildir. Ben Özellikle, Ali Can Karadağ  gibi, oyunu çift yönlü oynayan kaliteli bir orta sahanın  neden ilk 18 de olmadığını merak ediyorum.

Elbette hocamız yeni gelmiştir. Elbette takımı yeni tanıyor. Tabi ki hocamızın sonuna kadar yanındayız. Ama bazı yanlışları da yapıcı eleştiri yönünden bakarak kaleme almak zorundayız.

FAİR PLAY SADECE BİZE Mİ ÖZGÜ BUCASPOR ? 

  1. dakika da yaşanan olaylar ikinci bir şaşkınlıksebebi.  Rakip kalecinin sakatlığından dolayı top taca atılıyor. Sonra taç atışı ile oyun başlıyor. 1-0 geride olan Kastamonuspor lu futbolcular, maçın son dakikaları olmasından dolayı, topu rakibe vermiyor. Pozisyona giren  Yosueff in şutu kaleciyi avlıyor. 1-1

Bucaspor yedek kulübesi, futbolcuları ve taraftarı buna isyan ediyor. Siz neden topu bize vermediniz de, pozisyona girip gol attınız diye. Oyun en az 5 dakika duruyor. Oyun geriliyor. Tribünler de Kastamonuspor oyuncularına ve teknik  heyete sin kaf lı sözler tezahüratlar yapılıyor. (Elimizde Video Kayıtları mevcut). Takım üzerinde baskı artıyor. Hakem de bu baskıya seyirci kalıyor. Sonrasında da fair play adına 90+ da kendi kalemize gol atarak mağlup duruma düşüyoruz.

Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir takım 90 + da fair play adına kendi kalesine gol atmaz. Yada gol atmasına zorlanmaz. Evet maç için de sakatlıklarda top rakibe verilir. Hatta oyunun ortasında buna benzer olaylar da takımların kendi kalesine gol attığını da gördük ama, 90+ da bu olay sanırım bir ilk. Elbette Fair Play i bizler her zaman savunduk. Bugün de Bizim çocuklar 90+da belki de bir ilk olarak gereğini de yapmışlar.  Peki şimdi Bucaspor kulübüne soruyoruz. Sizin tribünler den küfürler havada uçuşurken, SİZİN FAİR PLAY ANLAYIŞINIZ NEREDEYDİ? Bu Fair Play kuralları Kastamonululara mı ait olmalı?   Maçın gözlemci raporunu şimdiden merak ediyoruz.

Sonuç itibariyle bugün kaybettik. Lig de işimiz çok zorlaştı.  İlk devrenin son maçını bu hafta kendi evimizde, Keçiörenle oynayıp devre arasına gireceğiz.

Kendimizi kandırmayalım.  Şampiyonluk gitti. Şimdi tek hedef kaldı o da Play Off.   Kemal Kılıç hoca ve teknik heyeti, eksik mevkilere,  sadece play off a kalmak için değil, Play Off dan  “Play Off Şampiyonu” olarak çıkmak için kaliteli takviyeler  yapacak.

Umudunuzu kaybetmeyin. Bu kulübün geçmişte yaptıkları, ileride  yapacaklarının referansıdır.

İsmail İZMİTLİOĞLU

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo