Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
TOSYA İNEBOLU'YA YAPILACAK OLAN YENİ CEZAEVİNE GÖZÜ DİKTİ | KÜRE BÜLTEN

TOSYA İNEBOLU’YA YAPILACAK OLAN YENİ CEZAEVİNE GÖZÜ DİKTİ

08.07.2019

938 Kişi Okumuş

0 Yorum

TOSYA İNEBOLU’YA YAPILACAK OLAN YENİ  CEZAEVİNE GÖZÜ DİKTİ

Tosya İnebolu’ya yapılacak olan 400 kişilik Açık Cezaevine gözü dikti.

İnebolu M Tipi Kapalı Ceza ve Tutukevi’nde 2007 deprem yönetmeliği gereği Şubat 2015’te yapılan jeoteknik ve jeofizik araştırmalar sonunda yaşam mahallinin olmadığı, güçlendirilmesinin yeniden yapım masraflarının üzerinde olduğu raporları tutularak kapatılma kararı alındı.

Cezaevinin kapatılması ile hafta geçen İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki mahkumları Kastamonu’ya taşındı.

Cezaevinin kapatılmasının ardından İlçe’deki siyasi bürokratları hemen harekete geçerek İnebolu’ya tekrar yeni cezaevinin yapılması için harekete geçti.

ANKARA’DAN HEYET GELDİ

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde görevli inşaat yüksek mühendisleri Tamer Manav ve Ahmet Eren Kaşak’ı görevlendiren Bakanlık, kapatılan cezaevinin yıkılarak yerine nasıl bir cezaevi yapılabileceği konusunda rapor hazırlamalarını istendi.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MEHMET ALİ KÖMÜRCÜ “400 KİŞİLİK AÇIK CEZAEVİ YAPTIRACAĞIZ”

AK Parti İnebolu İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü cezaevi ilgili gazetemize yaptığı açıklamada Cezaevinin yıkıldıktan sonra açık cezaevi olarak yeniden yapılması için Bakanlık ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Kömürcü, açıklamasında: ‘’Ankara Adalet Bakanlığından gelen heyet şuandaki cezaevimizle ilgili istişarelerde bulundu. Cezaevinin mutlaka yıkılması gerektiğini ve tekrar aynı yerine yeniden yapılması gerektiğini bizlere bildirdi. Şuandaki Cezaevimizin yıkılıp yerine 400 kişilik açık cezaevine dönüştürülmesi için girişimlerde bulunduk.  Adalet Bakanlığı tarafından gelen raporları hazırlanacak. Biz de bir daha ki senenin programına alınması için uğraşıyoruz. İnebolu M tipi cezaevindeki arkadaşlarımızın tayininin Kastamonu’ya çıkması için uğraşıyoruz, Yeni açık cezaevi yapıldıktan sonra tekrar memur arkadaşlarımızı tekrardan İnebolu’ya aldırmaya çalışacağız. ’’ Dedi.

Tosya ve Daday ilçelerinde de Cezaevi kapatılmasıyla İnebolu’ya yapılacak olan 400 kişilik Açık Cezaevine Tosya’da talip oldu. http://www.tosyahaberleri.com/ internet sitesinde yapılan haberlerle İnebolu’ya yapılacak olan yeni Açık Cezaevine talip olduklarını yazdı.

Yapılan Haberlerle yeni yapılacak olan 400 kişilik Açık Cezaevini Tosya’ya kazandırılmak için mücadele başlatıldı. Muhammed KÖMEÇOĞLU

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo