Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
Vali Karadeniz;"BİRLİKTE ÇALIŞMA METODUNUN MEYVELERİNİ ALDIK" | KÜRE BÜLTEN

Vali Karadeniz;“BİRLİKTE ÇALIŞMA METODUNUN MEYVELERİNİ ALDIK”

25.03.2018

452 Kişi Okumuş

0 Yorum

Vali Karadeniz;“BİRLİKTE ÇALIŞMA METODUNUN MEYVELERİNİ ALDIK”

2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu açılış töreni ve Nevruz Bayramı etkinliklerini büyük bir coşkuyla yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Vali Yaşar Karadeniz, kişisel çıkarlar yerine birlikte çalışma metodunun ne olduğunun kutlamalarda daha iyi görüldüğünün altını çizdi.

4 KITADA 5 FARKLI DİLDE YAYIN

21 Mart’ta gerçekleşen 2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu açılış töreni 18 ülkeden 350 dansçının sergilediği muhteşem dans şovları ile gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı 130 basın mensubunun takip ettiği 2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu açılış töreni dünyanın 4 bir tarafında naklen yayınlandı. Yapılan etkinliğin ulusal ve uluslar arası basın mensupları tarafından 5 farklı dilde servis edilerek yayınlanması bugüne kadar tanıtım faaliyetleri konusunda bir takım sıkıntılar yaşayan Kastamonu için önemli bir dönüm noktası oldu.

“KASTAMONU HAFIZALARINDAN SİLİNMEYECEK BİR 21 MART YAŞADI”

Türk Dünyası’nı temsilen Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, Türkmenistan ve Rusya Federasyonundan Altay, Başkurdistan, Saha Yakut, Dağıstan, Kabardin-Balkar, Buryatya’nın yanısıra, KKTC, Moldova’ya bağlı Gagavuz Yeri, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna Hersek’ten gelen sanatçılar kültürel dans ve şarkıları ile sahne aldı. Sanatçıların bir birinden renkli ve bölgenin kültürel özelliklerini yansıtan gösterileri Kastamonulular tarafından coşkuyla alkışlandı. Milli giysileriyle adeta bir renk cümbüşüne dönüşen sahneler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Türk Dünyası’ndan 350’yi aşkın sanatçının iştirakiyle yapılan konserle Kastamonulular hafızalarından silinmeyecek bir 21 Mart yaşadı.

Başbakan Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, 22 farklı ülkenin büyükelçisi ile çok sayıda davetlinin katılması dikkatleri bir anda Kastamonu’ya çevirdi. Yaşanan yoğunluktan hem esnaflar hem de oteller memnun kaldı.

Üst düzey katılımla gerçekleştirilen 2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu açılış töreni ve Nevruz Bayramı etkinliklerinde sağlanan başarıdan mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden Vali Yaşar Karadeniz, yıl içerisinde gerçekleştirilecek diğer etkinliklerde de aynı gururu yaşamayı ümit ettiklerini söyledi.

“KİŞİSEL ÇIKIŞLAR YERİNE EKİP HALİNDE ÇALIŞMA METODUNU ALIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUM”

Ekip halinde çalışmanın faydasının ne olduğunun 21 Mart’ta gerçekleştirilen kutlamalarda ne olduğunun görüldüğünü kaydeden Vali Yaşar Karadeniz: “Kişisel çıkışlar yerine ekip halinde çalışma metodunu alıştırmaya çalışıyorum. Benim yapmaya çalıştığım şey bu. Eğer ekip halinde çalışırsanız ve bu ekipteki herkes üzerine düşeni yaparsa, kimse çok fazla yorulmadan, çok daha başarılı sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Bu durumu bir futbol takımı gibi düşünün. 11 kişilik futbol takımında sahada sadece 1 kişi koşuyorsa, çaba gösteriyorsa, diğer futbolcular mücadele etmiyorsa o takımın müsabakadan başarılı ayrılması beklenemez. Bu işler de aynı futbol takımı gibi birlikte mücadele vermenin bir sonucudur” dedi.

“TÜM KURUMLAR ORTAK ÇALIŞMA KÜLTÜRÜNE UYGUN HAREKET ETTİ”

21 Mart’ta gerçekleştirilen açılış töreni öncesinde Kastamonu’nun ilk kültür başkentliği ile ilgili adının açıklandığı 5 Aralık tarihi sonrasında tertip komitesinin oluşturulduğunu söyleyen Vali Karadeniz: “Oluşturulan tertip komitesinde bir kurumumuz dışında tüm kurumlar bu ortak çalışma kültürüne uygun bir şekilde hareket etti. 1 yıllık programın hazırlanmasında herkesin kendi gücünde katkısı oldu. Belediye özellikle mali yük konusunda daha ön plana çıktı. Kalkınma ajansımız ve proje ofisimiz daha çok projelendirme ve tanıtım maliyetlerinin üstlenilmesinde öne çıktı. Orman teşkilatımız fidan dikme töreni yaptı. Milletvekillerimizin bu etkinliklerinin finansmanının sağlanması için ödenek bulma noktasında çalışma yaptılar ve kısmen sonuç alınmış durumda. Sivil toplum örgütlerimiz kendi örgütlerine üye olan kuruluşları işin içine çekmeye çalışıyor. Örneğin Kastamonu’da tanıtım anlamında tüm esnafların camlarına logonun asılması ciddi bir katkıdır. Yurt dışı fuarlara katılma noktasında turizm temsilcilerimiz ile Ticaret ve Sanayi Odası başı çekti. Berlin Fuarı’nda çok güzel bir etkinlik oluşturuldu. Bu ekip bu işi başarıyla sonuçlandırmanın tadını Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu açılış töreninde aldı” diye konuştu.

“PROGRAMI SADECE KASTAMONULULAR DEĞİL TÜM DÜNYA TAKİP ETTİ”

Yılsonuna kadar gerçekleştirilecek olan diğer tüm etkinliklerin de 21 Mart etkinliklerinde olduğu gibi aynı mutlulukla sonuçlandırılacağını dile getiren Vali Yaşar Karadeniz: “Ben inanıyorum ki diğer etkinliklerimiz de aynı tat içerisinde yapılıp sonuçlandırılacak. 5 Aralık tarihine gelindiğinde Kastamonu güzel bir yıl geçirmiş olacak. Artı daha çok tanınır hale gelmiş olacak. Birçok farklı ilden aldığımız geri dönüşler ile ne kadar doğru bir çalışma yaptığımızın göstergesidir. 21 Mart’taki programı sadece Kastamonulular değil neredeyse tüm dünya takip etti” şeklinde konuştu.

“AMACIMIZ KASTAMONU ADINI İNSANLARIN ZİHİNLERİNE İŞLEMEK”

2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu açılış töreni ve Nevruz etkinlikleri çerçevesinde il dışından binlerce insanın geldiğine işaret eden Vali Karadeniz: “Sayı olarak istatistiki bilgi vermek pek doğru değil ama sadece sanat grubu olarak 350 kişiyi ağırladık. Artı 37 ülkenin temsilcilerini ağırladık. 37 kişinin 22 tanesi ülkelerin büyükelçilerinden oluşuyor. Kastamonu dışından birçok insanında bu etkinliklere geldiğini biliyoruz. Bizim hedefimiz aslında yaptığımız etkinliklerde daha fazla insanımızı şehrimize çekmek değildi. Bizim hedefimiz Kastamonu’nun dışıdır. İzmir, Antalya, İstanbul, Konya, Bursa, Ankara gibi illerimizde Kastamonu adını insanların zihinlerine işlemekti. Vatandaşlarımızı ‘Bu sene tatile Kastamonu’ya gidelim’ diyecek seviyeye getirme amacındayız” ifadelerini kullandı.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme