Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
VALİ KARADENİZ:"İŞE BAŞLAYALIM, GERİSİ NASIL OLSA GELİR..!" | KÜRE BÜLTEN

VALİ KARADENİZ:“İŞE BAŞLAYALIM, GERİSİ NASIL OLSA GELİR..!”

25.07.2018

1.230 Kişi Okumuş

0 Yorum

VALİ KARADENİZ:“İŞE BAŞLAYALIM, GERİSİ NASIL OLSA GELİR..!”

Kastamonu’da birçok projenin yarım kalması ve atıl durumda bırakılmasının sebeplerinin iyi araştırılması gerektiğine dikkat çeken Vali Yaşar Karadeniz, başta sergilenen mantığın öngörüsüzlükten uzak olduğuna vurgu yaptı. Vali Karadeniz ‘biz işe başlayalım, gerisi nasıl olsa gelir’ mantığının doğru bir yaklaşım olmadığını kaydetti.

Başta Uğurlu Hastanesi olmak üzere Kastamonu’da Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM), Taşköprü Kültür Merkezi, Yurdun Tepe Kayak Merkezi ile bazı yarım kalan okul projeleri kamuoyunda defaten dile getirilmesine, çözüme kavuşturulacağı açıklanmasına rağmen açılması noktasında aradan geçen onca yıla rağmen sonuç elde edilemedi.  Hatta bazıları için yapılan girişimler ise sonuçsuz kaldı.

Kastamonu il genelinde başlanan ve bitirilmesi öngörülürken çeşitli nedenlerle yarım kalan projeler hakkında açıklamalarda bulunan Vali Yaşar Karadeniz, bahsi geçen yatırımların yarım kalmasındaki tek etkenin öngörüsüzlük olduğuna değindi.

Kastamonu’da bazı yatırımların yarım kalmasındaki ana etkenin ‘Biz işe başlayalım, gerisi nasıl olsa gelir’ mantığından kaynaklandığını vurgulayan Vali Yaşar Karadeniz: “Bu mantık doğru bir mantık değildir. İşe her zaman doğru başlamak önemlidir. İşi bitirmek istiyorsak ilk başta doğru başlamalıyız. Yarım kalan projelerin tekrar devam ettirilmesi sürecinde daha fazla vakit kaybettiriliyor. İnşallah bundan sonra tüm yatırımlar öngörü ve uzun vadeli plan anlayışı içerisinde sürdürülür” dedi.

“YURDUN TEPE MAHKEMELER YÜZÜNDEN ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMİŞTİ”

Pek çok yatırıma başlandığını ancak projelerin bir şekilde yarım kaldığını ifade eden Vali Karadeniz: “Kastamonu’da yapımına başlanmasına rağmen sonuca ulaşamamış yatırımlar bulunuyordu. Bunlardan bir tanesi Yurdun Tepe Kayak Merkezi projesiydi. Mahkemelik bir konu olmuştu. Yüzde 98 fiziki gerçekleşme sağlanan proje mahkeme kapılarında yıllarca sürünme yüzünden orada çürümeye terk edildi. Bu durumu kabul etmek mümkün değildi. Yurdun Tepe Kayak Merkezi projesinin çözüme kavuşturulması için gayret sarf edildi. Uzlaşma sağlandı ve bu yıl yapılması gereken yatırımlara başlandı” diye konuştu.

“KÜLTÜR MERKEZİ 90’LI YILLARDA BAŞLADI 2017’DE BİTTİ”

Taşköprü kültür merkezinin 90’lı yıllarda beri inşaata başlanmasına ve bitme noktasına gelmesine rağmen hizmete açılması noktasında bir takım problemlerin olduğuna ifade eden Vali Karadeniz, geçtiğimiz yıl içerisinde İl Özel İdaresi’nin atılması gereken adımları attığını, eksiklikleri de büyük ölçüde giderdiğini, eksikliklerin giderilmesinin ardından Taşköprü Kültür Merkezi’nin vatandaşlara hizmet vermeye başladığını söyledi.

“UĞURLU KONUSUNUN OLUMLU NETİCELENECEĞİNİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Kastamonu’nun sağlık alanında yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisinin Uğurlu Hastanesi konusu olduğunu dile getiren Vali Karadeniz şöyle konuştu: “Hastanenin yeninden açılması ile ilgili bir konsorsiyum oluşturma ve konsorsiyum çerçevesinde yatırımları sürdürme çalışmaları hızla devam ediyor. Yapılan çalışmaların olumlu neticeleneceğini diye düşünüyorum. Çünkü bu sefer gidilen yol doğru bir yoldur. Anlaşmazlık içerisinde olan tarafların uzlaşma içerisinde, aynı şirket içerisinde görev almaları ve yer almaları ile hastaneyi yeninden hizmete açılması noktasında çalışmalar sürdürülüyor.”

“SORUNLARI TAM OLARAK ÇÖZDÜĞÜMÜZÜ SÖYLEYEMİYORUM”

Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM) ile Araç’ta yapımı duran okul inşaatına da değinen Vali Yaşar Karadeniz: “MİEM ile ilgili çalışmaların üzerinde de duruyoruz. Burada yeniden yapılacak olan tesisini projesi hazırlandı ama bir takım sıkıntılar devam ediyor. Sorunları tam olarak çözdüğümüzü söyleyemiyorum.  Araç’ta da yeni okul binası yapılacağı zaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden onaylı projesi olmaksızın, mevcut yürürlükteki mevzuata uymadan yapılan okul binası yarım kalmış. Ve sebeple bina İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilememiştir. Bununla ilgili hayırseverlerimizin ısrarlı başvuruları sonucunda çalışma yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar sonucunda binanın okul binası yerine öğrenci pansiyonu olarak hizmet vermesi kararlaştırıldı. Sonuç olarak geç de olsa sorun çözüldü” ifadelerini kullandı.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Ankara Halı Yıkama Uçak Kargo