Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
VATANDAŞLARIN 9 AYLIK İŞ UMUDU.. | KÜRE BÜLTEN

VATANDAŞLARIN 9 AYLIK İŞ UMUDU..

22.09.2018

945 Kişi Okumuş

0 Yorum

VATANDAŞLARIN 9 AYLIK İŞ UMUDU..

Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü’nün 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında okullarda Toplum Yararına Çalıştırma Programı çerçevesinde alınacak 600 kişi için bin 782 kişi başvurdu. 9 ay süreyle işe alınacak olan kişiler okullarda bakım, onarım ve temizlik işlerinde istihdam edilecek.

İŞKUR’un Toplum Yararına Programı kapsamında 2018-2019 öğretim yılında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı resmi okulların bakım, onarım ve temizlik işlerinde istihdam edilecek olan 600 kişi için mülakat sınavları dün il merkezinde ve ilçelerde gerçekleştirildi. Mülakat sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile imzalanan protokollere göre 1 Ekim 2018’de il merkezinde işbaşı yapacak 242 kişilik kadro için bin 782 kişi başvuru yaptı. Mülakat sınavını kazanıp, 1 Ekim’de okullarda göreve başlayacak olan 242 kişinin çalışma süresi 28 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi okulların bakım, onarım ve temizlik işlerinde 28 Haziran 2019 tarihine kadar çalışacak 242 kişilik için il merkezinde başvuruda bulunanların arasında bin 782 kişi mülakat sınavına girmeye hak kazandı. Mülakat sınavına hak kazananların sınavları dün Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi’nde sabah saatlerinde yapılmaya başlandı. Mülakat sınavı öncesi aday sayısının çokluğundan dolayı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda, Halk Eğitim Merkezi’nde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

SONUÇLARIN BUGÜN AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Sınava girecek olan aday sayısının fazla olmasından dolayı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12 ayrı komisyon oluşturuldu. Akşam saatlerine kadar süren mülakat sınavından dolayı meydanda bekleyen adaylar ilginç görüntüler oluşturdu. Mülakat sonuçların bugün içerisinde yetkililer tarafından açıklanması bekleniyor.

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme