Web Tasarım Web Tasarım ziyaret edebilirsiniz , Acil Su Tesisatçısı Acil Su Tesisatçısı ziyaret edebilirsiniz , Hukuk Bürosu Bakırköy Hukuk Bürosu ziyaret edebilirsiniz , Lojistik Firması Lojistik Firması ziyaret edebilirsiniz ,
YURT DIŞI ÜRETİCİ FİYAT ENDEKSİ AYLIK %0,12 ARTTI | KÜRE BÜLTEN

YURT DIŞI ÜRETİCİ FİYAT ENDEKSİ AYLIK %0,12 ARTTI

21.10.2017

549 Kişi Okumuş

0 Yorum

YURT DIŞI ÜRETİCİ FİYAT ENDEKSİ AYLIK %0,12 ARTTI

TÜİK Başkanlığı tarafından Eylül 2017 dönemi Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi açıklandı. TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre; “Yurt dışı üretici fiyat endeksi aylık %0,12 arttı. Ülke sınırları içinde üretimi yapılarak yurt dışına ihraç edilen malların üretici fiyatlarındaki değişimi ölçen yurt dışı üretici fiyat endeksi (YD-ÜFE), 2017 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre %0,12, bir önceki yılın Aralık ayına göre %9,17, bir önceki yılın aynı ayına göre %24,05 ve on iki aylık ortalamalara göre %20,74 artış gösterdi.

Sanayinin iki sektörünün bir önceki aya göre değişimleri; madencilik ve taşocakçılığı sektöründe %0,25 artış, imalat sanayi sektöründe ise %0,12 artış olarak gerçekleşti.

Aylık en fazla artış diğer mamul eşyalarda gerçekleşti. Bir önceki aya göre en fazla artış; %2,80 ile diğer mamul eşyalar, %2,75 ile kok ve rafine petrol ürünleri, %1,98 ile metal cevherleri alt sektörlerinde gerçekleşti. Buna karşılık, basım ve kayıt hizmetleri %2,00, temel eczacılık ürünleri ve müstahzarları %1,33, gıda ürünleri %1,15 ile bir önceki aya göre endekslerin en fazla düştüğü alt sektörler oldu.

Ana sanayi gruplarında en fazla aylık artış enerji mallarında gerçekleşti. Ana sanayi grupları sınıflamasına göre 2017 yılı Eylül ayında en fazla aylık ve yıllık artış enerji mallarında gerçekleşti.(Haber Servisi)

YORUMLARKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Beylikdüzü Su Tesisatı Bakırköy Acil Tesisat Beylikdüzü Petek Temizleme