Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BALIKÇILARIN YÜZÜ KALKAN BALIKLARIYLA GÜLDÜ

Güncel - 10 Ocak 2020 17:41 A A

İnebolu Limanı’nda teknesiyle Karadeniz’e açılan bir balıkçının ağına  iki tane 3 kilo 500 gram ağırlığındaki kalkan takıldı.

Balıkçı tezgâhlarında 3-5 kilo arasında değişen kalkan balığının kilosu 100 ile 150 lira arasında satışı sunulurken, fiyatı nedeniyle vatandaşlardan ziyade lokanta ve diğer işletmeler bu balığı satın alıyor.

Kalkan balığının çok lezzetli ve farklı bir alıcı kitlesinin olduğunu belirten Balık Satıcısı Can Bağlan, bu ayların kalkan balığının mevsimi olduğunu söyledi.

Bağlan, “Karadeniz’e açılan balıkçıların normal büyüklüklerde kalkan balığı avlıyorlar. Genelde  3-5 kilo arasında oluyor. Kalkan balığının kilosu tezgahlarda 100 ile 150 lira arasında değişiyor. Satılan kalkan balığı genelde lokanta ve restaurantlara veriliyor. Dün iki tane 3 kilo 500 gram ağırlığında kalkan balığı balıkçılarımızın ağına takıldı. Bunlar tezgâhımızda bir süre sergiledikten sonra satıldı. Büyük balıkları müşterilerimiz görünce şaşırıyorlar ve ilgisini çekiyor. Kalkan balığı çok az tutulan bir balıktır ama çok lezzetli bir balıktır. Ayrıca çeşitli balık satışlarımız devam ediyor. Karadenizin en kıymetli balıkları kalkandan sonra istavrit, mezgit, barbunya balıklarıdır. Bu çeşitler tezgâhlardan kış boyunca eksik olmaz.”  dedi. Muhammed KÖMEÇOĞLU

 

 

 

 

Bu haber 899 kez okundu.
Güncel - 17:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.