Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKA BELEDİYELER UYURKEN, KÜRE BELEDİYESİNİN KAR KAPTANLARI BU İŞİ BAŞARDI

Güncel - 26 Ocak 2022 10:07 A A
İlçemizde etkili olan kar yağışı Türkiye genelinde olduğu gibi Küre’yi de olumsuz etkiledi. Bir kaç gündür aralıksız yağan kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Meteoroloji yetkilileri İstanbul’da 30 yıldır görülmeyen kar yağışı ve beraberinde getirdiği  can ve mal kayıpları uyarılarını sürdürürken Küre Belediyesi 2 metreye ulaşan kar kütlelerini temizlemek için teyakkuza geçti. Küre Belediye Başkanı Salih Turan ve İlçe Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu karla mücadele de el ele verdi.
 KAYMAKAM İLE BELEDİYE BAŞKANI SAHAYA İNDİ 
Küre Belediyesinden yapılan açıklamada; ”İlçemiz de 18 Ocak-24 Ocak 2022 Tarihleri arasında yoğun şekilde devam eden kar yağışı sonrasında sahadan ayrılmayan belediyemiz ekiplerince kar küreme çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Belediye Başkanımız Salih TURAN’ın nezaret ettiği kar küreme ve temizleme çalışmaları aralıksız gece gündüz devam ediyor. Karla mücadele çalışmasında sahada olan ve gece gündüz aralıksız çalışan tüm belediye ekiplerimize çalışmaları ve emekleri için teşekkür ediyoruz. ”denildi.
KAYMAKAM BAŞKAN SALİH TURAN’A KARKA MÜCADELEDE TEŞEKKÜR ETTİ 
Küre ilçe Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ; ” Ülkemizin bir çok bölgesi ve ilçemizde de yoğun şekilde etkisini sürdüren aşırı kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sürecinde desteklerinden ötürü Küre Belediye Başkanı Sn Salih TURAN’ a ve nezdinde tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederim. ” dedi.
Haber : Muhammed KÖMEÇOĞLU-Kürebülten
Bu haber 825 kez okundu.
Güncel - 10:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.