-5° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN İLYASOĞLU ”ARTIK DUR DEMEK GEREKİYOR”

İnebolu - 17 Temmuz 2021 19:48 A A

Olağanüstü genel kurulla İnebolu CHP İlçe Başkanlığı görevine gelen Cemal İlyasoğlu, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada,  İnebolu ile Kastamonu’nun, Kastamonu ile Türkiye’nin kaderini yeniden birleştirme görevinin CHP’de olduğunu söyledi.

“Mustafa Kemal Atatürk’ün Şapka nutkunu söylediği, Kurtuluş savaşında güvenle baktığı, kuruluşundan bu güne kadar laik, sosyal ve kültür hazinesi olan ilçemizde ne yazık ki bugün geldiğimiz durum içler acısı” diyen Cemal İlyasoğlu, “Tarihinde defalarca CHP’li belediye varken, tarihinde turizm, tarihinde deniz, tarihinde kardeşlik, tarihinde güçlü bir ekonomi varken bu gün ne yazık ki kavga, gürültü, küskünlük, dargınlık var. Tarihinde ne yazık ki ekonomisi çok güzel bir ilçeyken bugün babaların çocuklarına gelecek olarak gösteremediği bir ilçe haline geldik. Tarihinde köyleri cıvıl cıvıl iken ne yazık ki bugün köylerinin sahipsiz bırakılan boşaldığı bir ilçe haline geldik” dedi.

27 bin olan ilçe nüfusunun AK Parti döneminde 20 binlere kadar gerilediğini de söyleyen İlyasoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“20 yılda Bozkurt kadar bir ilçe başka şehirlere göçtü.  Cezaevinde, balıkçı barınağında, plaj yatırımlarında, doğalgazda, sanayi sitesinde, araç muayene istasyonunda, tünel yatırımlarında bakanların, iktidar milletvekillerinin, belediye başkanı ve AKP ilçe başkanlarının sürekli yalanlarla kandırdığı bir ilçe olduk.  Denizinden ormanından toprağından faydalanılamayan bir ilçe haline geldik.  İnebolu limanının kapasitesini 3 misli artıracağız, roro gemileri kruvazör gemileri gelecek, liman harıl harıl çalışacak diye özelleştirinceye kadar kandıran siyasileri artık tarihin çöplüğüne atmak gerekiyor.  Cezaevini kapatmayacağız, daha büyük kompleks şeklinde cezaevi yapacağız, yer arıyoruz diyen, seçim sonrasında da hemen kapatan siyasileri; seçim öncesi Boyran’a plaj yapacağız diyerek deniz turizmine vereceği önemi gösteren, ama seçim sonrasında da denize akan fosseptikleri yapmayan, orası derin oraya plaj olur mu diyerek İnebolu’yu kandıran siyasileri; seçim öncesi Fen lisesi, doğalgaz gelecek, bizim arkamızda iktidar var diyen, ama seçimi kazandıktan sonra suçu başkasına atan siyasilere; artık dur demek gerekiyor.”

Bu haber 1023 kez okundu.
İnebolu - 19:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.