20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN YÜKSEL AYDIN;”SİZ AYNI GEMİDE DEĞİL MİSİNİZ?”

Güncel - 3 Nisan 2020 17:03 A A

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’dan sosyal dayanışma çağrısında ”BİZ BİZE YETMELİYİZ”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yüksel Aydın, İrfan Salcı’nın sunduğu ve internet üzerinden yayın yapan TV366’da gündeme dair soruları yanıtladı.
Sosyal yardımlaşmanın en üst seviyelerde olması gereken günlerde olduğumuzu ifade eden MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, bu süreçte işyerleri kapanan ve evlerine yiyecek götüremeyenlerin olduğunu söyleyerek; “Bunun için iş adamlarımız böyle günde yanımızda olmazsa paranız sizin olsun” dedi.
Kastamonu Belediyesi’nin sosyal market aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara yetişmeye çalıştığını dile getiren Yüksel Aydın’ın açıklamaları şöyle;
“Siyaset bitti, burada bir yerel yönetim var. Şu 3-4 ay bu insanlarımıza iş adamlarımız destek vermese de belediyemiz bu yardımı bir şekilde yapacak. Belediye başkanımıza da ‘gece gündüz çalışıyorsunuz Allah razı olsun ama biz tıkanmayacağız. Kimseyi geri çevirmeyin’ dedim. Bunun için iş adamlarımız böyle günde yanımızda olmazsa paranız sizin olsun. Vatandaşla iç içe olan tek kurum belediye. Nakdi yardımları belediyelerin almasına engel konuldu. Ama ani yardım konusunda sosyal dayanışmayı sağlamamız lazım. Eğer sosyal dayanışmayı sağlayamazsak gelişebilecek hadiselerden hepimiz sorumluyuz.
“KASTAMONULULAR OLARAK BİZ BİZE YETMELİYİZ”
“Bizim milletimiz vakur bir millet ama ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ Dayanışmayı en üst seviyede gerçekleştirmek durumdayız. Kastamonulular olarak biz bize yetmeliyiz. Özellikle İstanbul’da ki sanayici ve iş adamlarımız bugün olmalısınız. Bundan siyasi rant çıkmaz ama yapılmayanları bu millet unutmaz.
“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ BİZİM HER ŞEYİMİZ”
Sağlık çalışanlarımıza, doktoruna, hemşiresine, hizmetlisine ve güvenlik görevlisine o ortamda çalışan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. En zor görevi onlar yapıyor. Sağlık çalışanlarımız bizim her şeyimiz. Biz kendimizi izole ederken onlar hastalarla uğraşıp tedavi etmek için ellerinden geleni yapıyor. Allah bu beladan önce onları korusun.
“2 HASTANEDE KASTAMONU İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ”
Ballıdağ Hastanesi’ni biz 8 ay önce dile getirmiştik. Uğurlu Hastanesi içinde devletimizin el atması gerektiğini söylemiştik. Bu 2 hastane Kastamonu için oldukça önemli. Önümüzde ki günlerle ne yaşayabileceğimizi öngöremiyoruz. Bu hastalık hem Kastamonu’da hem de Türkiye’de pik yapmadı.
“ELİMİZDE Kİ İMKANI MUTLAKA DEĞERLENDİRMELİYİZ”
Belediye Başkanımızın bu konularda ki öngörüleri çok önemli. Bundan 15-20 gün önce koronavirüsü vakası ilk ortaya çıktığı günlerde polikliniklerin ayrılmasını istedi. Rehabilitasyon Hastanesi’nin kullanılmasını istedi. Fakat bu ne hikmetse olmadı ve olmuyor. Bartın’da poliklinikleri başka bir binaya kaydırmışlar. Bizim hazır hastanemiz var. Bende İl Sağlık Müdürü’ne, sayın Valimize çağrı yapıyorum. Bu feryada kulak verin. Elimizde ki imkanı mutlaka değerlendirmeliyiz.
“VATANDAŞIMIZ İÇİN ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPIYORUZ”
Tüm Türkiye’nin yaşadığını bizde Kastamonu’da yaşayacağız. Uğurlu Hastanesi icra, iflas masasındaymış ama bu günlerde devletimiz müdahale ederse bunlar aşılabilecek konular. Siyaset bitti. Türkiye canhıraş bir şekilde mücadele ediyor. Vatandaşımız için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Herkes kendini izole etmiş ama biz il başkanlığındayız. Vatandaşımıza yol göstermeye çalışıyoruz.
“KÖYLERİMİZ TIKLIM TIKLIM DOLU”
İstanbul’daki insanımız vatandaşlarımız Kastamonu’ya geldi. Köylerimiz tıklım tıklım dolu. 7-8 bin civarında giriş var. Karantinaya alınan köylerimiz var. O dönem bu tedbirlerimizi alabilseydik. Hem oradaki hemşerilerimizin sağlığını sıkıntıya sokmayacaktık hem de Kastamonu’ya bu kadar çabuk gelmeyecekti. Onlarında hakkı köylerine, memleketlerine gelmek ama ‘Evde kal’ süreci var. Evlerinde kalması kendi sağlıkları içinde önemli.
“KENDİSİNİ ODASINDA İZOLE EDEN BİR BAŞHEKİMİMİZ VAR”
Kendisini odasında izole eden bir başhekimimiz var. Komutansız bir savaş kazanılmaz. Personeliniz ile iç içe olmayıp, kapı arkasında yönetmeye çalışırsanız olmaz. Doktor arkadaşlarımız arıyor. Kapı arkasından konuşuyormuş.
“EL ELE VERİP ÇALIŞMALIYIZ”
Kastamonu’ya yapılmış yatırımlar ayağa kaldırılabilir. Sivil toplu kuruluşlarına ve siyasi partilere sesleniyorum. Valiliğimiz ve kurumlarımız belirli bir sistem içerisinde çalışıyor ama bunlarda ayağa kalkmak zorunda. Her şeyi devletten beklemekte doğru değil açıkçası. El ele verip çalışmalıyız.
“SİZ AYNI GEMİDE DEĞİL MİSİNİZ?”
CHP sözcülerinin yaptığı açıklamaların hiçbir anlamı yok. ‘Para toplanmaz’ diyorlar. Neden toplanması? Bu devletin nasıl kurulduğunu bilmiyor musunuz? Çanakkale Savaşı gibi bir durum bu. Bu ülkenin bu durumdan kurtulması lazım. Siz aynı gemide değil misiniz? Bunlar klasik FETÖ taktiğidir.
“DEVLETİMİZİN SÖYLEDİKLERİNE HARFİYEN UYMALIYIZ”
Sokağa çıkma yasağı devletin alabileceği bir karar. Bence yoruma açık değil. Biz devletimizin söylediklerine harfiyen uymalıyız. Vatandaşı birinci derecede korumada görevli olan devletimizdir. Devletimizde üstüne düşen görevi yapıyor.
“KASDER BAŞKANI OLARAK BUGÜN NEREDESİN?”
KASDER Başkanı olarak bugün neredesin? Neden İstanbul’dan yollara düşen vatandaşlarımıza öncülük etmiyorsunuz. Neden evde kalmalarını sağlamıyorsunuz. Asıl dara düştüğümüz günlerde konuşacaksınız. İşiniz hikaye. Bugün göreceğiz kimin ne yaptığını.”

Kastamonu Açıksöz Gazetesi

Bu haber 2020 kez okundu.
Güncel - 17:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.