-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

CHP KÜRE’DE BAŞKAN AHMET DEMİRTAŞ GÜVEN TAZELEDİ

Küre - 31 Aralık 2019 08:35 A A

CHP Küre İlçe Başkanlığı olağan genel kurulunda mevcut başkan Ahmet Demirtaş yeniden seçilerek güven tazeledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Küre İlçe Başkanlığı olağan kongresi Otel Kıraathanesinde yapıldı.

Kongreye; Kastamonu CHP Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Seydiler CHP İlçe Başkanı Murat Yavuz, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.

Divan Başkanlığını İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in kongrede 36 delege 28’i sandık başına gitti. Tek liste ile gidilen seçimde kullanılan oyların tamamını alan Ahmet Demirtaş güven tazeleyip, bir dönem daha başkanlığa seçildi.

‘HEP BİRLİKTE BU İKTİDARIN SONUNU GETİRECEĞİZ’

Kongrenin Açılış Konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş; ‘’ Küre maden kenti olan bir ilçemiz ve köylerimizde artık kimse kalmadı yazın ancak tatil yapmaya gelen gurbetçilerimiz büyük şehirlerin sıkıntılarını Küre’ye geldiklerinde atmaya çalışıyorlar.  Askeri ücret 2.324 TL olarak açıklandı ve bir de jest yaptıklarını söylüyor ne yazık ki jestleri buymuş insanları açlığa mahkûm eden bir AKP iktidarı ile karşı karşıyayız. Artık AKP’nin gün sonun geldiğini kendileri de bildiği için gün yönü değiştirmek için kanal İstanbul gibi her gün yeni bir şeyler atıyorlar ama emekli ve işçilere geldikleri zaman onlara para yok ne yapalım bizim elimizden gelen budur diyebiliyorlar. Bu AKP iktidarının saldığı korku düzeni böylece devam ettirmeye çalıştırıyorlar ama bunlarında bir gün sonun geldiğini hepimiz birlikte göreceğiz. Bizler, işçiler, memurlar, emeklilerimiz, esnaf ve köylümüz birlikte birleştiğimizde bu iktidarın sonunu birlikte çizeceğiz ve son bulduracağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte ve beraberlik içerisinde çalışarak partimizi iktidara taşıyacağız. ‘’ dedi.

İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Cumhuriyet Halk Partisinin 37’inci olağan kongre süreçlerini başlattıklarını belirtti.

‘KONGRELER İKTADARA HAZIRLANMA HEYCANIDIR’

Kongrede konuşan CHP İl Başkanı Erbilgin; ‘’ Kongre bütün partiler için bir yönelme ve iktidara hazırlanma heyecanıdır. Bizler genel seçimlerden sonra başta İstanbul ve Ankara olmak üzere ülkemizin 10 büyük şehri ile birlikte birçok İl ve İlçesinde halkın takdiri ile göreve geldiler belediye başkanlarımızda şuanda görevlerinin başındalar ve canla başla çalışıyorlar.  Bu süreçten sonra ülkede kurulan hukuk sürecinin ülkede yaşanan ekonomik krizin başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere Millet İrtifakı anlayışıyla aşılacağı anlayışımız tamdır ve bu kongrelerin artık bir iktidar kongresi olduğunu gittiğimiz ülkemizin dört bir yanında görüyoruz. Biz Bütün Kürelilerimizi, gençlerimizi ve kadınlarımızı partimize üye olamaya iktidarımızı kuracağımız şu günler de geleceğe bir lider hazırlamaya davet ediyorum ve Küre’mize kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’ Diye konuştu.

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı İlçe kongresinde bir konuşma gerçekleştirdi.

‘CHP TARİHSEL ROLÜ YERİNE GETİRMİŞ BİR PARTİDİR’

Milletvekili Hasan Baltacı; ‘’ Cumhuriyet Halk Partisi 37’inci kongresi ile birlikte 100’üncü yılını da kutlamaya hazırlanıyor. Partimizin kuruluş yıldönümü 9 Eylül 1923’dür. Anadolu’daki son toprak parçasının da işgal kuvvetlerinden teslim alındığı bir tarihtir. Yalnız Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun ilk kongresini 1919’da yapılan Sivas kongresi olarak belirler. CHP kuruluşunu tam o günden başlar o günden bu güne baktığımızda 100’üncü yılımıza gelmiş ve 100’üncü yılımızda da yeniden kongrelerimizi yapıyoruz. Partimizi o günler bu günlere getirenlere bu bayrağı o günlerden bu günlere taşıyanlara bu kapıyı açık tutanlara hepsine teşekkür ediyorum. O gün bu gündür Cumhuriyet Halk Partisi her tarihsel dönemeç de üzerine düşen tarihsel rolü yerine getirmiş bir partidir.  Yüz yılını geride bırakmış Cumhuriyet Halk Partisine aslında bugün dünkünden daha çok ihtiyaç vardır.  31 Mart seçimlerinde birlikte kapı, kapı dolaştığımız tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ve belki arzu ettiğimiz seçim sonuçlarına ulaşamamış olabiliriz ama şunu hiç unutmamız lazım yarın Cumhuriyet Halk Partisine daha çok ihtiyaç vardır ‘’dedi.

Baltacı; ‘’ Referandumla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi atmış olduğu bütün adımları başta Cumhuriyet ve demokrasi olmak üzere yok etmeye kararlı bir iktidar bu ülkede son sürat devam ederken kararlığında biz asla geri de duramayız.  31 Marta ortaya bir umut çıktı, 23 Haziranda bir umut orta çıktı bu umudu geleceğe taşımak için geleceği tekrar yeniden inşa etmek gibi bir görevimiz var.

‘KÜRE ÇPAL’DA MATEMATİK ÖĞRETMENİ SÖZLEŞMELİ İSE BİZE İHTİYAÇ VARDIR’

Askeri Ücret insan gibi yaşayacak bir duruma gelmemiş ise eğer biz ihtiyaç var demektedir. Eğer Küre gibi bir İlçede toprağın altındaki zenginlikten toprağın üstündekileri hakça ve adaletçe payını alamıyorlarsa bize hala ihtiyaç vardır. Eğer Bu Ülkede yüz binlerce atamayan öğretmen varken Küre Çok Programlı ve Anadolu Lisesinde hayla Matematik öğretmeni sözleşmeli öğretmen ise bize ihtiyaç vardır. Eğer bu ülkede milyonlarca çiftçi borcunu ödeyememiş ise ve devletten alacağı 140 Milyar Lira parası dururken 75 Milyarı sükse yapacağız diye kanala yatıracağız diyen bir iktidar varsa bize ihtiyaç vardır.  Eğer bu ülkede BAĞ-KUR borcunu ödeyemediği için genel sağlık sigortası borcunu ödeyemediği için 5 milyon insan ocak ayından sağlık hizmetinden yararlanamayacaksa bu mücadeleden asla geri dönmeyeyiz. Ülkemizde 5 milyonun üzerinde kayıtlı İşsiz varsa ve iş aramaktan umudunu kesmiş milyonlarca geç varsa, 200’ün üstünde üniversiteden on binlerce gencimizi mezun ettiğimiz halde baştaki sultan her üniversite bitiren iş bulmak zorunda değildir diye buyuyorsa biz yaşımız kaç olursa olsun görevimizi kaç olursa olsun nerde olursa olalım bu mücadeleyi yükseltmek zorundayız. Küre’mize kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, başkanımızı da başarılar diliyorum‘’ diye konuştu.

Demirtaş’ın başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, İbrahim Aydın, Ahmet Özçelik, Sacit Ersoy, Hasan Sertdemir, Şakir Şahin, Yaşar Çağlar, Cemal Salcıoğlu, Özcan Şen, Gürkan Topuz, Mehmet Kadir Muhziroğlu’dan oluştu.

Ahmet Demirtaş’la birlikte İbrahim Aydın, Yaşar Çağlar, Şakir Şahin, Hasan Sertdemir, İl delegesi seçildi.  Muhammed KÖMEÇOĞLU

Bu haber 867 kez okundu.
Küre - 08:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.