-5° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ‘O YOLU DERHAL BİTİRİN’

Güncel - 31 Aralık 2019 08:24 A A

Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde il başkanları ile yaptığı kapalı toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnebolu-Kastamonu arasındaki tünel inşaatı projesinin yüksek maliyetli olması nedeniyle ödeneğin yetersiz kalması ve projenin durma noktasına gelmesinin gündeme gelmesiyle birlikte, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Bakan Mehmet Cahit Turhan ‘a dönerek “Biran önce proje bitirilsin ” talimatı verdiği kaydedildi  .

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde il başkanları ile yaptığı kapalı toplantıda başkanlar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan‘ı soru yağmuruna tuttu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan il başkanları toplantısı sonrası başkanlar, bölgelerindeki sorun ve taleplerini anlattı. Başkanlar, en çok bölgelerindeki altyapı çalışmaları, tüneller ve yollarla ilgili isteklerini dile getirirken; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, sorulan sorularla Bakan Turhan’a sık sık takıldığı öğrenildi.

“PROJEYİ BİTİR” TALİMATI

Yapımına yaklaşık iki yıl evvel başlanan İnebolu-Kastamonu arasındaki tünel inşaatları ve yol projesinin yüksek maliyetli olması nedeniyle ödeneğin yetersiz kalması ve projenin durma noktasına gelmesi konusu da toplantıda gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu noktada Bakan Turhan’a dönerek “Gerekli araştırma ve incelemeleri yap. Bu proje biran önce bitmeli” talimatını verdiği bildirildi.

 

YOL ÇALIŞMALARI ÖDENEKSİZLİKTEN DURMUŞTU

Kastamonu-İnebolu arasında bulunan 87 kilometrelik yolu 16 kilometre kısaltacak olan yolda çalışmalar ödenek yetersizliğinden durmuştu.

PROJENİN TOPLAM 33.2 KİLOMETRESİ TAMAMLANDI

Projenin toplam 33.2 kilometresi tamamlandı. Kalan 37,8 kilometrelik kesimin de ihalesi yapılmıştı. İhalesi yapılan kısımda toplam uzunluğu 36 kilometre olan 5 çift tüp tünel, 2×500 metre uzunluğunda gergin askılı Ersizlerdere Viyadüğü, 7 adet farklı seviyeli kavşak ve 4 adet hemzemin kavşak bulunuyor. 12 Temmuz 2017’de ihaleye çıkılan İnebolu-Kastamonu arasındaki tünel inşaatları yapım ihalesini Cengiz İnşaat-Özaltın İnşaat ortaklığı 1 Milyar 389 Milyon 728 TL bedelle almıştı.

Bu haber 998 kez okundu.
Güncel - 08:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.