-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

DADAY YOLU İÇİN TOPLU MÜCALEDE

Daday - 8 Ocak 2020 16:40 A A

Mhp İl Başkanı Yüksel AYDIN’ın Daday’da düzenlediği toplantıda dile getirdiği Daday Karayolu sorunu için Dadaylı muhtarlar, siyasiler ve STK temsilcileri, yol taleplerini Karayolları’na iletti.

Kastamonu-Daday karayolu için; Daday ilçe ve köy muhtarları, ilçe siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan’dan, yollarının bir an önce yapılmasını istedi.

KARASAN: “BU ARTIK, İLÇEMİZİN MİLLİ MESELESİ OLDU”

Toplantıda heyet adına konuşan Daday Muhtarlar Derneği Başkanı Hikmet Çavuş Karasan, Daday yolu konusu üzerinde birleştiklerini ifade ederek; “Benim bildiğim 20 yıl, büyüklerimizin konuştuğuna göre Daday yolu 40 yıldır yapılacak, ama bir türlü yapılmıyor. Son 3 ayda 33 trafik kazası meydana geldi, bu kazalarda 70 yaralımız, 8 can kaybımız oldu. Yolun adı Daday yolu olmaktan çıktı, ölüm yolu diye konuşulmaya başlandı. Karayolları son 4 ayda, Taşköprü Çiftlik yolu; Araç Boyacı yolu ve Azdavay-Pınarbaşı yollarında çalıştı ve yol yaptı. Bizim Daday yolu üzerinde istimlaklar yapıldı. Yol güzergahı belirlendi, sadece çalışmayı bekleyen bir durum var. Gurbetteki Dadaylıdan, en uzaktaki köyde yaşayan Dadaylı’ya kadar artık tahammülümüz kalmadı, biz buraya 40 muhtar ve siyasi temsilcilerimizle geldik, bu artık ilçemizin milli meselesi oldu” dedi. Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan’dan hava şartlarının uygun olduğu ilk günden itibaren çalışmalara başlayacaklarının sözünü aldıklarını söyleyen Karasan, “40 yıllık geç kalınmış bu yol inşallah olumlu şekilde sonuçlandırılacak.” dedi. (Haber Merkezi)

Bu haber 506 kez okundu.
Daday - 16:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.