Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DOĞANYURT’TA YOLSUZLUK İDDİALARINA DENETLEME

Doğanyurt - 7 Şubat 2020 13:15 A A

Doğanyurt ilçesinde kamuoyuna yansıyan Doğanyurt Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiaları ile ilgili Denetleme Komisyonu tarafından araştırma çalışmalarının bitirildiği ve iddia konusu faturaların gerekli mercilere bildirildiği açıklandı.

Belediye Başkanı Ahmet Kaya, iddia ve gelişmelerle ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kıymetli hemşerilerim bir aydır şahsıma yönelik birileri tarafından karalama kampanyası başlamıştır sizlere ve yüce Türk adaletine veremeyeceğim hiçbir hesabım yoktur” dedi.

Doğanyurt ilçesinde kamuoyuna yansıyan Doğanyurt Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiaları ile ilgili Denetleme Komisyonu tarafından araştırma çalışmalarının bitirildiği ve iddia konusu faturaların gerekli mercilere bildirildiği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in, AK Partili Doğanyurt Belediyesi’nde mal ve hizmet alımlarında usulsüzlük yapıldığını” iddia ettiği ve AK Parti’nin Doğanyurt halkına hesap vermesi gerektiği şeklindeki açıklamasının üzerine Doğanyurt Belediye Meclis Üyesi ve Denetleme Komisyonu Başkanı Ömer Kayıran’a gelinen son durumu sorduk.

Ömer Kayıran gazetemize yaptığı açıklamada, Denetleme Komisyonu olarak 2 AKP ve 1 MHP’li belediye meclis üyeleri ile araştırma yaptıklarını ve çalışmaların bitirilerek ilçe kaymakamına teslim edildiğini belirtti.

Kayıran çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“Yaptığımız çalışmalar komisyon üyesinin bir tanesi tarafından sızdırıldı. Komisyon çalışması gizli yürümesi gerekirken, konunun muhatabına her şey hemen yetiştirildi. İşin muhatabı araştırma yaptığımız işle ilgili mal temini yapma peşinde oldu. Bundan çok rahatsız olduk. Çünkü burada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Denetleme Komisyonu üyelerinden bir tanesi alınan kararları yapacağımız araştırmaları Belediye Başkanına iletiyordu. Bundan dolayı çalışmamız ağır ilerledi. İlçe kaymakamına bunları aktardık.”

Ömer Kayıran, karşılıksız çıktığı iddia edilen faturalara ürün arayışına gidildiğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğanyurt Belediyesine hayatı boyunca gelmemiş 2019’da gelen yaklaşık 2 milyon lira var. Kasada bu paranın yaklaşık dörtte biri kalmış. Yapılan harcamaların araştırmasını yaptık.  Kalan bütçenin dörtte birinin de başka işlere maruz kalmaması için vadeli hesaba yatırdık. Belediyenin parasında tüyü bitmemiş yetimin hakkı var, alın teri var, kimse kafasına göre fatura kesip harcama yapamaz. Belediye şirketinin giriş ve çıkış faturaları ile özellikle parke faturalarını inceledik.Denetim Komisyonu raporumuzu tamamladık ve gerekli mercilere teslim ettik. Bunlar daha sonra açıklanacak.”

BAŞKAN KAYA’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, içinde kendi partisinin belediye meclis üyelerinin de bulunduğu, belediye meclisi denetleme komisyonu üyelerinin yaptıkları araştırmaları şahsına dönük karalama kampanyası olarak değerlendirerek facebook sosyal medya hesabından kamu oyuna şu açıklamada bulundu:  “Kamuoyuna önemle duyurulur . Kıymetli hemşerilerim bir aydır şahsıma yönelik birileri tarafından karalama kampanyası başlamıştır sizlere ve yüce Türk adaletine veremeyeceğim hiçbir hesabım yoktur. Saygılarımla.” Haber Merkezi

Bu haber 2738 kez okundu.
Doğanyurt - 13:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.