Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ERSİZLERDERE 2023’TE TURİZME KAZANDIRILACAK

Güncel - 3 Mart 2022 14:10 A A

İl Genel Meclisi (İGM) Mart ayı toplantıları Başladı. Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ersizlerdere Tabiat Parkı gündem maddesinde yer aldı.

“ERSİZLERDERE TABİAT PARKI TURİZME HİZMET VERECEK”

Küre-İnebolu yolu üzerinde Küre’ye 8 kilometre uzaklıkta bulunan Ersizlerdere Kanyonu’nda turizmin başlatılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından ne gibi planlama ve çalışmaların yapıldığının araştırılmasının içeren Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu raporu görüşüldü. Raporda alanın 10 Eylül 2020’de tabiat parkı ilan edildiği belirtildi. Raporda, gelişme planının hazırlandığı onaya gönderildiği ve Nisan ayı içinde onaylanmasının beklendiği bilgisi yer aldı.

2023’TE TURİZME KAZANDIRILACAK

Raporda; “Gelişme Planı ve Vaziyet Planı’nın tamamlanmasıyla Ersizlerdere Tabiat Parkı 2022 yılı sonu veya en geç 2023 yılı başlarında 7+13 yıllık olarak yatırım şartlı işletmesi ihalesine çıkarılacaktır. Sonuç olarak alanda yapılması planlanan yatırımlar 2023 yılında işletmecisi sermayesi ile hayata geçirilerek alan ziyaretçi kullanımına ve turizme hizmet vermeye başlayacaktır.” denildi.  Haber: Muhammed KÖMEÇOĞLU

Bu haber 412 kez okundu.
Güncel - 14:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.