20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

EVİNİN ÖNÜNDE YAKTIĞI ANIZ,CANINA MAL OLDU

Asayiş Haberleri - 10 Mart 2020 15:31 A A

İnebolu ilçesinde çıkan yangında 2 ev tamamen yandı. 69 Yaşındaki Satiye İlgün alevlerin içinde hayatını kaybederken Şerife İlgün camdan atlarken yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, İnebolu ilçesine bağlı Göçkün Köyünde dün akşamüzeri 69 yaşındaki Satiye İlgün, evinin önünde temizlik yaparak topladığı çöpleri ve kuru otları evinin önünde ateşe verdi. Gece şiddetli rüzgarında etkisiyle yakılan anız tekrar korlanarak kıvılcım oluşturdu. Anızdan çıkan kıvılcımlar, Satiye İlgün’e ait eve sıçradı. Ev, şiddetli rüzgarın da etkisiyle kısa sürede alev topuna döndü. Yangın sırasında, aynı evde bulunan Şerife İlgün camdan atlarken yaralandı. Rüzgarında etkisi ile alevler bitişikteki Niyazi Küm’e ait eve de sıçradı. Komşularının yangını fark etmesi sonrasında olay yerine itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen İnebolu Belediyesi itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek her iki evi de söndürmeye çalıştı. Evin ahşap olması ve rüzgarında şiddeti nedeniyle uzun uğraşlar sonunda yangın kontrol altına alınabildi. Çıkan yangında 69 yaşındaki Satiye İlgün yanarak hayatını kaybederken, Şerife İlgün ise yaralandı ve İnebolu Devlet hastanesine kaldırıldı. Her iki ev de yangında tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, ahırda bulunan hayvanlar da, köylülerin yardımıyla yanmaktan kurtarıldı.

Ev Sahibi Niyazi Küm’ün oğlu Kemal Küm yaptığı açıklamada; ‘’Benim eve geldiğim de bir şey yoktu, ne olduysa yarım saat içerisinde oldu. Gece yarısında ben uyurken annem geldi yanıma beni çağırarak babamın evinin yandığını söyledi. Kalkıp baktığımda bizim evin bitişiğinde bulunan Satiye İlgün komple yanarak çatısı falan çökmüştü. Annem ve Babam kendilerini evden zor dışarıya çıkarmışlar daha sonra ahırda bulunan 5 tane hayvanları kurtardık. Satiye İlgün yanında kalan yeğeni canını camdan atlayarak canını kurtardı gece 112 sağlık ekiplerince hastanede tedavi altında alındı. Evde diğer bizim evin yanında bulunan Satiye İlgün evden çıkaramadık. Olay yeri inceleme ekipleri sabah arama çalışmalarında Satiye İlgün’in ceset parçaları çıkarıldı. ’’dedi.

Yukarı Göçkün’de oturduğunu belirten köyün Muhtarı Ersin Çodur, “İtfaiyeden gece beni aradılar, sizin köyde yangın var dediler. Bende hemen evden çıkıp dışarıya baktım. Evimin penceresinden alevlerin yükseldiğini gördüm. Gece saat 02.40 gibi geldiğimde her iki evde de yangın olduğunu ve alevlerin yükseldiğini gördüm. Yangında bir kişinin de içeride kaldığını söylediler. İtfaiyeye yol tarif edebilmek izin köyün üzerine çıktım. Sabaha kadar yangında mücadelemiz devam etti ama bir vatandaşımızı kaybettik, bir de yaralımız var. Allah’tan sabır diliyoruz. Kimseye Allah böyle bir acı göstermesin” dedi.

Evinin önünde gündüz vakti otları yaktığını öğrendiklerini söyleyen Çodur, “Evinin etrafından topladığı çalıları, otları evinin önünde yakmış. Bu da gece çıkan rüzgar nedeniyle tekrar korlanıp yangını çıkarmış. Allah böyle bir afete kimsenin başına vermesin. Köyümüzde dün öğleden bu tarafa şiddetli rüzgarda vardı” şeklinde konuştu.

Yangın sonrasında jandarma ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, enkaz altından Satiye İlgün’i ait ceset parçaları çıkarıldı. Satiye İlgün’e ait cenaze, İnebolu Devlet Hastanesinin morguna kaldırıldı.

Bu haber 1647 kez okundu.
Asayiş Haberleri - 15:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.