Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

(GÖRÜNTÜLÜ HABER) : İNEBOLU’DA 9 EVİ SOYDULAR JASAT’DAN KAÇAMADILAR

Asayiş Haberleri - 23 Haziran 2022 15:15 A A

İnebolu’da sahil kesiminde bulunan Özlüce, Yunus, Yaztepe ve Taşburun köylerindeki  evlere dadanarak hırsızlık yapan 3 şüpheliyi  Kastamonu il Jandarma Komutanlıği  JASAT ekipleri kıskıvrak yakaladı.

Kış aylarında yazlık evlerin boş olmasını fırsat bilen hırsızlar yazlık ve köy evlerinden hırsızlık yaptı. İnebolu’da farklı tarihlerde meydana gelen (9) ayrı Evden hırsızlık, Konut dokunulmazlığının ihlali ve Mala Zarar Verme olaylarının meydana gelmesi ve hırsızların kayıplara karışması üzerine; (9) ayrı ev sahibi Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına evlerine zarar verilerek malzemelerinin çalındığı ihbarında bulundu.

Alınan ihbar üzerine Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Dedektifleri) ekipleri harekete geçerek olayların aydınlatılarak hırsızlık şüphelilerini yakalamak ve çalınan malzemeleri bulmak amacıyla geniş çaplı araştırma başlattı.

JASAT tarafından yapılan araştırmalar sonucunda (9) ayrı eve zarar vererek malzemeleri çalan şüphelilerin (İ.Ç.), (K.Ö.) ve (T.Y.) isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Soruşturmayı derinleştiren JASAT şüphelilerin adreslerini tespit ederek, düzenlediği operasyonla üç şüpheli şahsı yakalayarak gözaltına aldı. JASAT tarafından yakalanan şüpheli şahısların ev ve eklentilerinde yapılan aramada dokuz farklı adresten çalınan 3 adet av tüfeği, 4 adet ağaç kesme motoru, 2 adet ot biçme motoru ile çok miktarda madeni hurda malzemeler ele geçirildi.

Jandarma ekiplerince hırsızlık şüphelisi olarak yakalanan (İ.Ç.), (K.Ö.) ve (T.Y.) isimli şahıslar adli makamlara sevk edilmiş, (İ.Ç.) ve (T.Y.) isimli şahıslar adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlar, (K.Ö.) isimli şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Kastamonu E Tipi Kapalı cezaevine gönderdi.

Bu haber 550 kez okundu.
Asayiş Haberleri - 15:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.