30° Açık
  • EURO
  • DOLAR

(GÖRÜNTÜLÜ HABER) JANDARMANIN ADINI KULLANARAK VATANDAŞLARI DOLANDIRAN 2 KİŞİ YAKALANDI

Asayiş Haberleri - 24 Aralık 2020 17:22 A A

Kastamonu ve Çorum illeri ile Osmancık ilçesinde telefonla arayarak kendilerini jandarma personeli olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran 2 şüpheli İl Jandarma Komutanlığı’nın çalışması sonrasında ticari taksi ile İstanbul’a kaçmaya çalışırken yakalandı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kendilerini jandarma personeli olarak tanıtan 2 kişinin vatandaşların dolandırıldığı ihbarını aldı.


Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde özellikle yalnız yaşayan yaşlı kişileri telefonla arayarak; Bir soruşturmayla ilgili evinize güven timlerini gönderiyoruz’ diyerek vatandaşların evine giden ve kendilerini jandarma personeli olarak tanıtarak vatandaşların paralarını ve kıymetli eşyalarını soruşturma sonrasında iade edeceklerini belirterek alan 2 şüpheliyi tespit etti.


Cezaevinden izinli olarak çıktığı öğrenilen ve 38 ayrı suç kaydı bulunan M.A., ile arkadaşı A.A., jandarma ekipleri tarafından yapılan sıcak takip sonrasında ticari taksi ile İstanbul’a kaçmaya çalışırlarken yakalandı.
2 şüphelinin üzerlerinde yapılan aramada vatandaşlardan aldıkları tespit edilen 23 bin 685 lira nakit ele geçirildi.
Şüpheliler sorgulanmak üzere Tosya İlçe Jandarma Komutanlığına götürülürken, vatandaşlardan para, ziynet eşyası ve hayvan talep edenlerin kamu görevlisi olamayacağını belirterek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

Bu haber 578 kez okundu.
Asayiş Haberleri - 17:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.