-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

İNEBOLU’DA 962 VATANDAŞA 1000’ER TL’LİK YARDIM YAPILDI

Ekonomi - 3 Nisan 2020 12:48 A A

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal destek kapsamında yapılan 1000’er ₺ yardımlar Jandarma, Emniyet ve Vakıf görevlileri tarafından vatandaşlara evlerinde dağıtımına başlandı.

İnebolu’da PTT’de uzun kuyrukların oluşmaması için korona virüsü tedbirleri kapsamından karar alındı. İnebolu’da PTT çalışanları, Polis ve Jandarma ekiplerince İnebolu merkez ve köyleri de dahil olmak üzere 962 vatandaşa 1000’er TL’lik yardım desteği evlerine gönderildi.

Sabah saatlerinden itibaren yardım alacak olan ailelerin evlerine giden ekipler, kendilerine teslim edilen zarflar eşliğinde ihtiyaç sahiplerine 1000 TL’yi teslim etmeye başladı.

İnebolu ilçe  Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Kaymakamlık İnternet sitesinden yaptığı açıklamada; “Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından Sosyal Destek kapsamında; İlçemizde ihtiyaç sahiplerine hane başı 1.000 TL ödemenin  vatandaşlarımızın evlerine ulaştırılmasına başlandığını,Hemşehrilerimizin PTT Şubelerine GİTMEMELERİNİ, Evlerinde BEKLEMELERİNİ rica etti.

        Atasoy Ayrıca; Bazı firma, şahısların mesleki özenin gereklerine uygun olmayarak salgının tüketiciler nezdinde yarattığı olumsuz etkiden faydalanmak suretiyle maske, dezenfektan, kolonya, ıslak mendil ve gıda fiyatları vb. gibi piyasa mekanizmasının normal işleyişi dışında ve tüketicinin satın alma davranışını olumsuz etkikleyecek şekilde arttırmasının önüne geçmek için tüm ekiplerimiz kontrol için sahada olacak.Olumsuz hiçbir uygulamaya izin verilmeyip gereğini yapacağımızın bilimesini isterim” dedi.

Haber : Muhammed KÖMEÇOĞLU

 

Bu haber 948 kez okundu.
Ekonomi - 12:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.