20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KAHVECİ İSMAİL’İN VERESİYE İSYANI

Devrekani - 22 Şubat 2020 17:48 A A

Devrekani ilçesinde kıraathane işletmecisi olan İsmail Gürler, veresiye sattığı çayların parasını alabilmek için iş yerine astığı not ile müşterilerine çağrıda bulundu.

İlçe merkezinde 22 yıldır kıraathane işleten 47 yaşındaki  İsmail Gürler, veresiye sattığı çayların parasını müşterilerinden alabilmek için farklı bir yönteme başvurarak çay ocağının önüne “Yeri geldi gaz paranız,zamanı geldi tuz paranız,bazen sigarada dumanınız oldum.Çayınıza kahvenize zaten hep durdum.Bir yıldan beri bekleye bekleye soldum. Tahsilat servisine uğrayın zaten sarardım soldum.”notunu yazarak alacaklarını istedi.

Kıraathane İşletmecisi İsmail Gürler konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama,”Müşterilerimizin geneli tarımla uğraştığı için belirli dönemlerde sattıkları ürünlerin paralarını alabiliyorlar.Biz çiftçilerimizin durumunu anlayışla karşılıyoruz veresiyelerimizi de buna göre şekillendiriyoruz.Pancar paraları yattığına göre gün tahsilat günüdür.Buradan bütün veresiye borcu olan müşterilerime sesleniyorum.Tahsilat servisine uğrayın,çaycınızı soldurmayın.”dedi.

Ünal Veyisoğlu /DEVREKANİ

 

Bu haber 989 kez okundu.
Devrekani - 17:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.