Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kas-Der Gençlik Kolları “Çocuklarımızla Kastamonu Renkleniyor” Projesi

Güncel - 13 Mayıs 2020 15:16 A A

İstanbul’da faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdüren  KAS-DER (Kastamonular Dayanışma Derneği) Genel Merkez Gençlik Kolları, koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı bulunan 3-6 yaş grubu çocuklar için “Çocuklarımızla Kastamonu Renkleniyor” Projesi’ni hayata geçirmeyi planlıyor. Bu proje ile 3-6 yaş arası çocuklara dağıtılacak boyama kitaplarının en son sayfasının boş olduğu ve bu sayfaya çocukların çizdikleri resimlerle ilçeler arası bir yarışmaya yapılacağını belirten KAS-DER Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Teker;

“Her ilçeden dereceye giren çocuklarımız ilçe belediye başkanları tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecektir. Resim yarışmamıza başvurular 19 Mayıs’ta başlayacak olup,1 Temmuz’da sona erdirilecektir. Aileler, kitapçığın arka bölümünde gerekli tüm bilgi ve sosyal medya hesap adreslerine kolayca ulaşabileceklerdir” dedi.

TEKER; “GURBETTE OLSAK DA İLHAMIMIZI KASTAMONU’MUZDAN ALIYORUZ”

 KAS-DER Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Teker, proje hakkında yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi;

“Bizler her ne kadar gurbette Kastamonu’muzun temsilcileri olsak da projelerimizin ilham kaynağını yine güzide memleketimiz Kastamonu’dan alıyoruz. Bu kapsamda Kastamonu’muzun tüm ilçelerinde eş zamanlı yapılmasını planladığımız  “Çocuklarımızla Kastamonu Renkleniyor” Projesini hayata geçireceğiz. Öncelikle, proje için özel olarak hazırlattığımız, Kastamonu’nun değerlerini anlatan boyama kitaplarımız ve boyama kalemlerimiz İlçe Belediye Başkanlarımız vasıtasıyla 3-6 yaş grubu çocuklarımıza ulaştırılacaktır. Kitapçıkta bulunan boyama alanlarıyla eğlenceli vakit geçirecek olan çocuklarımız için bir de sürprizimiz olacak. Kitapçığın son bölümüne onlar için bir adet boş sayfa bıraktık. Burada gerçekleştirecekleri resim çalışmalarını bizlere sosyal medya üzerinden göndererek yarışmaya katılacaklardır. Her ilçeden dereceye giren çocuklarımız ilçe belediye başkanları tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecektir. Resim yarışmamıza başvurular 19 Mayıs’ta başlayacak olup,1 Temmuz’da sona erdirilecektir. Aileler, kitapçığın arka bölümünde gerekli tüm bilgi ve sosyal medya hesap adreslerine kolayca ulaşabileceklerdir. Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan küçüklerimizle beraber güzel bir projeye imza atacağımıza güvenimiz tamdır. Ayrıca projemize maddi manevi desteklerini esirgemeyen başta iş insanı Cengiz Aygün olmak üzere tüm destekçilerimize de yönetim kurulum adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

KAS-DER Genel Merkez Gençlik Kolları yönetim kurulu kararı ile proje komisyonun da , Ogün Yılmaz , Semih Aydar ,Adnan Gürçay ,Esra Sezer ,Kübra Kuzu ve Tuğçe Kuş yer alacaklardır. (Haber Merkezi)

 

Bu haber 257 kez okundu.
Güncel - 15:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.