-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

KASTAMONU’DA 399 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI

Güncel - 11 Şubat 2020 10:42 A A

Kar yağışı nedeniyle Pazar sabahı itibariyle 509 olan yolu kapalı köy sayısı, dün sabah itibariyle 399’a geriledi.

Karayolları ekipleri Yaralıgöz, Isırganlık ve Ilgaz mevkilerinde, Özel İdare’ye bağlı ekipler ise köylerde trafik akışını sağlamak için yoğun bir çaba içerisinde bulunuyor.

Ağlı ve Azdavay ilçe merkezlerinde kar kalınlığı 1 metreyi aşarken, Azdavay Zümrüt Köyü’nde ise kar kalınlığı 1,5 metrenin üzerine çıktı. Azdavay Zümrüt Köyü sakinlerinden Mustafa Sarı, son yılların en şiddetli kar yağışı ile karşı karşıya kaldıklarını ve evlerinden dışarı çıkamadıklarını ifade etti.

Özel İdare Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre ise dün sabah itibariyle Merkez’de 4, Ağlı’da 9, Araç’ta 5, Azdavay’da 41, Bozkurt’ta 17, Cide’de 37, Çatalzeytin’de 12, Daday’da 42, Devrekani’de 45, Doğanyurt’ta 13, Hanönü’nde 15, İhsangazi’de 22, İnebolu’da 27, Küre’de 26, Pınarbaşı’nda 17, Seydiler’de 8, Şenpazar’da 14, Taşköprü’de 37, Tosya’da 8 köy yolu ulaşıma kapalı.  İlçelerden sadece Abana’da tüm köylerin yolları ulaşıma açık durumda.

PAZARLAR KURULAMADI

Kar yağışından pazaryerleri de olumsuz etkilendi. Kent merkezinde hafta sonu Topçuoğlu pazarı sönük geçerken, dün de Küre’de kar nedeniyle pazar kurulamadı. Küre’de dün az sayıda pazarcı tezgah açabildi. Küre’de de yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreyi aşmış durumda.

ÇOCUKLARIN KAR SEVİNCİ

Şiddetli kar sonrasında okulların dün tatil edilmesi en çok çocukları sevindirdi. Haftasonu tatilleri pazartesiyle birleşen çocuklar karın tadını doyasıya çıkardı. Kar topu oyunu ve kızaklarla kayan çocuklar kadar büyükler de zaman zaman kar keyfini yaşadı.

 

Bu haber 1139 kez okundu.
Güncel - 10:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.