Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KİRALIK EV BULAMAYINCA BAKIN NE YAPTI

Güncel - 21 Mart 2020 21:17 A A

İnebolu’da kiralık ev bulmayan bir vatandaş ilçe merkezindeki iş yerinin camlarına  ‘ev aranıyor’ yazan bir ilanlar astı.

Kent merkezinde birçok noktaya “Ev Aranıyor” ilanları asan vatandaşın el ilanlarını görenler, durumu şaşkınlıkla karşıladı. Vatandaşlar, “Daha önceden ev sahipleri bu tür ilanlar asarak kiracı bulmaya çalışırlardı ama şu an tam tersi olmuş, kiracılar ev sahibi arıyor. İlk gördüğümüzde çok şaşırdık diyecek bir şey yok” şeklinde konuştular.

İNEBOLU’DA KALORİFERLİ KİRALIK DAİRE YOK

İnebolu’da tayini çıkan öğretmen, memur, doktor ve gurbetten memleketine dönen gurbetçiler kiralık ev bulamıyor. İlçeye ev tutmak için gelenler ev bulamayınca son çareyi Kastamonu merkeze de arıyor.

İnebolu Tureng Emlak Danışmanı Ali Ünlü İnebolu’da kiralık daire krizi yaşandığını söyledi.

Konuyla ilgili  açıklamada bulunan Ünlü;   ‘’İnebolu’da şuanda kiralık daire yok, insanlar neredeyse ciddi anlamda kiralık ev krizi yaşıyor. Bu kriz İnebolu’da bir anda neden yaşan nereden ortaya çıktığının konusundan bahsetmek istiyorum. İnebolu’da cezaevi kapandıktan sonra birçok ev boşa çıktı. Ancak, İnebolu Orman İşletme Müdürlüğüne 35 personel göreve başladı ve İnebolu Devlet Hastanesine yeni doktorlarımızın göreve başlamasıyla, İlçe Emniyet Müdürlüğüne de yeni polis memurların gelmesiyle ilçemizde kaloriferli ev krizi yaşanmaya başladı. İstatistiklere baktığımızda İlçemizde nüfusunun azaldığını görüyoruz. Bunun sebebi ise seçimlerde oy kullanmak için İnebolu’ya ikametgâhlarını alaların geri dönüşümlerinden kaynaklandı. İstanbul’dan memleketine dönmek isteyen vatandaşlardan şuanda çok ciddi bir şekilde talepler var. İnsanlarımız büyük şehirden kaçmaya çalışıyorlar.‘’ dedi.

Bu haber 1864 kez okundu.
Güncel - 21:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.