Açık
  • EURO
  • DOLAR

KSK İÇİN KADER HAFTASI, KRİTİK ZİRVE ÇARŞAMBA GÜNÜ

Spor - 28 Haziran 2021 15:33 A A

GMG Kastamonuspor’un geleceğinin ne olacağıyla ilgili kritik toplantı çarşamba günü yapılacak.  Şehrin tüm dinamiklerinin katılacağı toplantıda, yeniden hayata döndürülüp jet hızıyla yükseldiği 2. Lig’de duraksayan ve ciddi bir borç yükü içerisine giren kulübün yoluna devam edip etmeyeceği

 

Birkaç yıl önce Süper lig hesaplarının yapıldığı ilimizin tek profesyonel futbol kulübü Kastamonuspor için tamam mı, devam mı noktasına gelindi.

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, ciddi borç yükü içerisinde ve zor durumdayken görev üstlenip ayakta kalmasını sağladığı kırmızı siyahlı kulübün geleceğine ilişkin kritik kararını açıklamak üzere Kastamonu’ya geldi.

Edinilen bilgilere göre, GMG Kastamonuspor’un geleceğine ışık tutacak bir toplantı yapılacak.  Şehrin tüm dinamiklerinin katılacağı Çarşamba günkü toplantıda GMG Kastamonuspor ile ilgili alınacak karar kamuoyuna duyurulacak.

Camiada ise endişeli bekleyiş sürüyor. Kastamonu ve İstanbul’daki taraftarlar, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla kulübün durumuyla ilgili endişelerini yüksek sesten dile getirmeye başladı.

Cengiz Aygün’ün çarşamba günü yapılması planlanan toplantıda kulübün ihtiyaç duyduğu desteği şehrin dinamiklerine anlatması bekleniyor. Aygün’ün daha önce de dile getirdiği Kuzeykent İsmail Dikmenli Spor Tesisleri alanında Valilik, Belediye ve Kastamonuspor üçgeninde oluşturulacak şirketle kulübe sabit gelir getirip devamlılığını sağlayacak bir projenin hayata geçmesi noktasındaki talebini yinelemesi bekleniyor. Bu proje ile sadece Kastamonuspor’un değil Kastamonu’da sporun hayat bulacağını savunan Aygün, şehrin tüm dinamiklerinin bu konuya olumlu yanıt vermesi halinde Kastamonuspor defterinde yeni bir sayfa açılacağını, aksi halde mevcut şartlar altında benzer sorunların her yıl yaşanacağını belirterek, üstlendiği görevi sürdüremeyeceğini açıklayacağı öğrenildi.

 

 

Bu haber 931 kez okundu.
Spor - 15:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.