Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE CAN SUYUNA KAVUŞUYOR!

Güncel - 2 Haziran 2020 18:39 A A

Küre Belediyesi ilçenin içme suyu karşılamak ve yaz aylarında sıkıntı yaşamamak için Ramazan Bayramı biter bitmez çalışmalara başladı.

Küre Belediye Başkanı Salih Turan, “İlçemiz mevcut suyu Etibakır ile ortak kullanıyordu. Mevcut su yaz döneminde bazen yeterli olmuyordu. Etibakır A.Ş. üretimini de artırdığı zamanlarda fabrikada daha çok su tüketiyordu. Bunu üzerini Küre Çatak Köyümüzde doğal kaynak suyunu ilçemize getirmek için çalışma başlattık. Su borularının döşeneceği kanalları açma çalışması devam ediyor. Bu suyu İnşallah ilçemize getirdiğimiz zaman uzun yıllar su ihtiyacını da karşılamış ve su sıkıntısı da yaşamamış olacağız” dedi.

‘SU ŞEBEKE HATTI ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR’

Belediye Başkanlığımızca Bürüm-İmralı-Çatak hattından getirilecek olan içme suyu şebeke hattında çalışmalarımız hızla devam ediyor. Su borularının geçeceği su hattı kazma çalışması devam ederken su borularının monte edilmesine de başlandı.

‘BAŞKAN TURAN YERİNDE İNCELEDİ’
Su şebeke hattında çalışan tüm ekipler Belediye Başkanı Salih TURAN’ın talimat ve direktifleri ile soğuk, yağmur, çamur, sis demeden çalışmalarına devam ederek su şebeke hattının bir an önce bitirilmesi için gayret ediyor. Başkan Salih Turan çalışmaları yerinde inceledi.  Muhammed KÖMEÇOĞLU

Bu haber 1335 kez okundu.
Güncel - 18:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.