19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE ÇÖZÜM BEKLİYOR!

Küre - 27 Ekim 2022 14:12 A A

Küre’de sel felaketinden bu yana heyelan yüzünden kapanan İnebolu bağlantı yolunun kış gelmeden yeniden trafiğe açılması için umutlar önümüzdeki hafta ilçede yapılacak toplantıya bağlandı.

Yaşanan gecikmelerden dolayı Kürelilerin büyük tepkisini çeken ve bir an önce açılması istenen yolla ilgili durum İl Koordinasyon Kurulu’nda bir kez daha gündeme geldi. Ancak bu kez de DSİ’nin şu anda ulaşımın sağlandığı diğer iki yoldan birinde yapacağı çalışma nedeniyle yolu kapatmak istemesi bu konudaki beklentiyi zora soktu.

Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, çalışma yaptıkları İnebolu kesimindeki bağlantı yolunda sona geldiklerini söyledi ve “Küre bağlantı yolundaki heyelanlı bölgede çakmamız gereken 336 adet fore kazık vardı, 24 tane kaldı. Şu anda çalışma yapılırken tek şeritli bir geçiş sağlayabiliriz belki, ama çok sağlıklı olmaz. İşlerimiz tamamen bittikten sonra açma taraftarıyız. Hedefimiz yıl sonu itibariyle yolu tamamen açmak” dedi.

DSİ Bölge Müdürü Yasin Devrim ise “Geçen yılki ve bu yılki taşkının sebebi olan bir bölgemiz var. Buradaki çalışmaları tamamlamamız için burada da bir köprü var. Bu köprünün yıkılması gerekiyor. Çalışma mevsimini ve sezonu kaçırıyoruz. Belki 15 gün sonra Küre’ye kar yağacak. Sezon bitmeden bu çalışmayı yapmamız gerekiyor. Kar yağarsa bizim çalışma yapma şansımız yok” diye konuştu.

Küre Belediye Başkanı Salih Turan ise yaklaşık iki yıldır Küre’nin yol konusunda mağdur olduğunu belirterek, “Eğer bu köprü yıkılıp, ilçenin bu bağlantı yolu da kapanırsa vatandaşımız bir ekmek almak için 3,5 kilometre yol gitmek zorunda kalacak.  Ya DSİ biraz bekleyecek, Karayolları çalışmalarını tamamlayacak. Ya da Karayolları bir servis yolu verecek. Müteahhitle görüştüm ben. Köprüdeki çalışmayı 10 günde bitiririm diyor. O zaman Karayolları bize müsaade etsin 10 günlük bir servis yolu versin. Ben bu işin içinden çıkamıyorum. DSİ’yi de anlıyorum, Karayolları’nı anlıyorum. 11 Ağustos 2021 tarihinden beri yolun biri zaten kapalı” dedi.

Vali Avni Çakır ise sorunun çözümü noktasında, “Önümüzdeki hafta Küre’de Karayolları ve DSİ bölge müdürlerimizin de katılımıyla bir araya gelelim ve bir çözüm üretelim” dedi.

Nasrullah Gazetesi

Bu haber 527 kez okundu.
Küre - 14:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.