20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE’DE 4-6 YAŞ KUR’AN KURSU AÇILDI

Eğitim - 22 Eylül 2021 17:38 A A

Kastamonu’nun Küre ilçesinde 4-6 Yaş Kur’an kursu açıldı.
Küre İlçe Müftülüğüne bağlı Küre Anaokulu bünyesinde 4-6 Yaş Grubu çocuklarına eğitim verecek olan Kur’an Kursu açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa İlçe Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, Belediye Başkanı Salih Turan, İlçe Müftüsü Murat Selci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Şaban Turan, İl Genel Meclisi Üyesi Reşat DİNLER, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Okan Gündüz, Din Görevlileri, Veliler ve vatandaşlar katıldı.
Kurdele kesimi öncesinde Akşemsettin Camii Müezzin-Kayyımı Ali Yazar Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve İlçe Müftüsü Murat Selci’nin duası ile 4-6 Yaş Kuran Kursu açıldı.
Açılışta konuşmasını yapan ilçe Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu; ” Sizin en hayırlınız Kuranı öğrenen ve öğreteninizdir Hatırlatmasından Mübarek eğitim yuvasında inşallah vatana, millete ve bütün insanlığa faydalı olacak evlatlar yetişeceğine biz hüsnü niyetle inanıyoruz ve şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.
İlçe Müftüsü Murat Selci ” Bu güzel mekanda çocuklarımız Kur’anı Kerim öğrenecekler. 4-6 Yaş Kur’an Kurslarında çocuklar Kur’an-ı Kerim ile tanışıp değerler eğitimi alacaklar. Bizler inanıyor ve biliyoruz ki çocuklarımız bizim geleceğimiz ve istikbalimiz, çocuklarımıza yapacağımız her yatırım ailemize, kendimize, memleketimize ve geleceğimize yaptığımız bir yatırımdır.” şeklinde konuştu. Muhammed KÖMEÇOĞLU

 

Bu haber 600 kez okundu.
Eğitim - 17:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.