20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KÜRE’DE GELENEKSEL MAHALLE İFTARLARI BULUŞMASI

Güncel - 13 Nisan 2022 09:11 A A

Küre’de ilçesinde  geleneksel hale dönüşen mahalle iftar buluşması başladı.

Küre Belediye Başkanlığı Ramazan Ayı münasebetiyle organize edilen “Mahallelerimizle İftarda Buluşuyoruz ” etkinliği kapsamında Camikebir ve Camievsat Mahallesi için iftar yemeği düzenlendi.

Küre Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Mehmet Miraç Topaloğlu, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şentürk ve Damla Tufan, Hakim Ayfer Şık, İlçe Emniyet Amiri Hasan Hüseyin Kara, İlçe Jandarma Komutanı J.Ast.Kıd.Bçvş Abdullah Başar,  Mali ve İdari İşler Müdürü Halil Güler, Yatırım ve Onarım Sorumlusu Temel Türkay, İlçe Müftüsü Murat Selci, Malmüdürü Münire Kalın, AK Parti İlçe Başkanı Şaban Turan, Camikebir Mahallesi Muhtarı Hüseyin Türkoğlu, Camievsat Mahallesi Muhtarı Ali Süzgün ve her iki mahallede ikamet eden vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ve akşam ezanının okunmasıyla başlayan iftar programı İlçe Müftüsü Murat Selcı’nin okuduğu dua ile devam etti. İftar Programı Geleneksel Ramazan Eğlenceleri kapsamında; Tasavvuf Müziği dinletisi, ortaoyunu, Hacivat Karagöz, gölge oyunu ve illüzyonist gösterileri ile sona erdi.

Belediye Başkanı Salih TURAN İftar yemeğinde yaptığı konuşmada; Camievsat Mahallesi, Camikebir mahallesi sakinleri ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm misafirlerimize teşrifleri için teşekkür etti.

Kaymakam Mehmet Miraç Topaloğlu’na, tüm misafirlerimize ve Camikebir ve Camievsat Mahallelerinde ikamet eden vatandaşlarımıza davetimize icabet ettikleri için teşekkür ederiz.’’ Dedi.

Haber: Muhammed KÖMEÇOĞLU-Kürebülten

 

Bu haber 755 kez okundu.
Güncel - 09:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.